Спецможливості
Новини

Для внутрішнього попиту та експорту аграрії зібрали достатній урожай, — Мінекономіки

26.11.2020
688
Для внутрішнього попиту та експорту аграрії зібрали достатній урожай, — Мінекономіки фото, ілюстрація

Аграрії України у 2020 році зібрали менше зернових та олійних культур, ніж у попередні сезони, але цього вистачить для задоволення внутрішнього попиту і підтримки рівня експорту, заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тарас Висоцький.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukrinform.

«Цього року аграрії зібрали менше зернових і олійних культур. Збір зернових очікується на рівні 65 млн тонн: цього цілком достатньо, щоб забезпечити внутрішній попит. Крім того, експорт зернових залишається на рівні топ-5 врожаїв за останній період», — написав Висоцький.

Хоча цьогорічних урожай не є рекордним, зазначив він у інтерв'ю, але він все одно входить до топ-5 кращих урожаїв України, і наша країна залишається у топ-5 кращих виробників цих культур у світі.

Внутрішнє споживання зернових, за словами заступника міністра, становить в Україні близько 20-25 млн тонн, все інше йде на експорт. Структура урожаю: кукурудза (близько 30 млн тонн); пшениця (25 млн тонн); ячмінь (8 млн тонн), та інші культури.

За словами Висоцького, понад 10 років Україна залишається експортером номер один соняшникової олії в світі. В цьому році, попри незначне зниження урожаю соняшника, Україна теж лишиться світовим лідером серед експортерів соняшникової з часткою 50%. Внутрішнє споживання цієї продукції становить 5-7% від її виробництва, все інше експортується.

«Той факт, що ми постійно системно експортуємо цю продукцію, свідчить про те, що її якість досить висока», — заявив урядовець.

Інтерв'ю
Теплица
Сучасне життя диктує необхідність ІТ- модернізації вітчизняних агропідприємств, проте новітніми технологіями поки що володіє лише десята частина підприємств. 
Про глобальне потепління говорять уже кілька десятиліть. Які конкретні практичні наслідки від нього вже відчуло сільське господарство України і на що ще очікувати розповідає найавторитетніший в

1
0