Спецможливості
Новини

Держава знову хоче контролювати обіг пального

01.12.2022
701
Держава знову хоче контролювати обіг пального фото, ілюстрація

АМКУ пропонує уряду повернути держконтроль за обігом пального, оскільки жоден держорган в цілому не володіє повною інформацією про обіг пального, а держава «не може прогнозувати та планувати дії» на ринку через відсутність такої інформації.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на epravda.com.ua.

У Комітеті пояснили, що після дефіциту пального на роздрібному ринку навесні 2022 року розпочали два дослідження.

«Перше — пов’язане із виявленням причин та чинників, що вплинули на обмеження пропозиції на ринку роздрібної реалізації світлих нафтопродуктів. Друге — зі встановленням цін на пальне протягом 2022 року», — заявили в АМКУ.

Комітет додає, що ще не має остаточних результатів дослідження, але, «враховуючи підвищений попит на пальне, який у будь-який момент може призвести до повторення ситуації квітня-травня 2022 року», вирішив «терміново звернутися» до уряду з основними проблемними питаннями, які виявили протягом досліджень.

Так, АМКУ заявляє, що неможливо оцінити обсяги ринків пального, а також реальний попит та пропозицію на пальне, після введення військово стану в країні.

«Суб’єкти господарювання — учасники ринків пального, розуміючи безконтрольність ринку, можуть вчиняти дії, законність яких важко перевірити», — наголосили в АМКУ. В умовах ситуації, яка склалась в країні, АМКУ впевнений, що держава повинна мати вплив на ринок, в тому числі здійснювати заходи, направлені на запобігання дефіциту».

Ключові слова: АМКУ, обіг пального

Інтерв'ю
Ірина Чернишова
Зараз стрімкі зміни, передусім у технічній сфері, охопили навіть аграрний сектор, який має репутацію чи не найконсервативнішої галузі економіки. Не дивно, що часто зусилля власників господарств, спрямовані на впровадження змін, зустрічають... Подробнее
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із

1
0