Депутати досі намагаються зрозуміти, чому існує «чорний» експорт зерна
В Україні досі існує сірий та чорний експорт зерна – за кеш, без сплати податків та на шкоду не лише державі, а й чесним аграріям та агротрейдерам. У зв'язку з цим останні тижні у портах на Дунаї проводяться облави на чорних трейдерів.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Obozrevatel.
Крім того, у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №10169, яким пропонують розширити підстави для відмови у митному оформленні експорту зерна, повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
За його словами, з нелегальним експортом зерна фіксуються два напрями «схематозу». Це:
- повністю чорний експорт без сплати будь-яких податків (згідно з характеристикою Залізняка, це «формат компаній, що з'являються з повітря»);
- неповернення валютної виручки.
«Відповідно, чорні експортери забирають місце у білих, які й платять податки та повертають валютну виручку», – пояснив нардеп.
Железняк, який є одним із співавторів законопроєкту, уточнив, що депутати не «проштовхуватимуть» документ, допоки не узгодять його положення з найбільшими аграрними асоціаціями.
«Боротьба із сірим ринком має спільний знаменник між владою та білим бізнесом. Якщо вони будуть проти такої боротьби, це виглядатиме досить дивно», – зазначив депутат.
Він нагадав, що ще рік тому в Раді було створено тимчасову слідчу комісію, яка серед іншого мала боротися з експортерами-нелегалами. За словами Железняка, нардепи намагалися зрозуміти, «чому теоретично все має нормально працювати, а на практиці чомусь все не так».