Спецможливості
Новини

Де навчатися на агронома? Більше про Вінницький національний аграрний університет

12.07.2022
2039
Де навчатися на агронома? Більше про Вінницький національний аграрний університет фото, ілюстрація

Аграрна сфера — одна з найперспективніших в Україні, і для її розвитку у нас чимало переваг: сприятливі погодні умови, чорноземи, спеціалізація на агропромисловості на рівні держави. Важливість української агросфери підтвердила також сьогоднішня війна. Відсутність експорту українського зерна може спричинити у світі навіть голод.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз «УніверCheck».

Молодь же тільки починає усвідомлювати важливість професії агронома і позбуватися певних стереотипів що це спеціальність минулого.

«Навпаки, агроном — це спеціальність майбутнього, нове IT», — каже Світлана Підлісна.

Дівчина — студентка Вінницького національного аграрного університету, який входить у десятку кращих аграрних закладів вищої освіти згідно з консолідованим рейтингом ВНЗ України за 2021 рік.

«Сильними сторонами нашого вишу є можливість стажування за кордоном, а також у межах України, великий спектр спеціальностей, не можна забувати також про можливість реалізовувати себе у творчій діяльності. А загалом важко перелічити усі сильні сторони ВНАУ, їх дуже багато», — ділиться дівчина.

Восени університет святкуватиме 40 років роботи, і за цей час ВНАУ випустив вже 55 тисяч спеціалістів. Загалом Вінницький аграрний — це кілька десятків гектарів території, яка включає і п’ять коледжів при виші, і науково-дослідне господарство, і ботанічний сад на більш ніж 70 гектарів.

Університет готує молодь за 24 спеціальностями, найзатребуванішими серед яких є спеціальності факультетів агрономії та лісівництва, інженерно-технологічного, технології виробництва і переробки продукції тваринництва та ветеринарії.

«Університет дуже здивував. Попри вузьке спрямування, у виші багато прикладних спеціальностей. Також багато місця для практики — поля, лабораторії, зимовий сад. ВНАУ має потужну міжнародну співпрацю — 60 зарубіжних партнерів. А також взаємодіє з українськими аграрними компаніями», — ділиться враженнями телеведучий Олександр Педан.

Зі зйомками свого освітнього тревел-проекту «УніверCheck» Олександр Педан завітав у виш ще до війни, у грудні 2021 року. Але випуск вийшов тільки зараз. Олександр разом зі своєю 17-річною донькою побували не лише в університеті, а й провели ревізію гуртожитків і прогулялися містом.

Загалом Олександр Педан із донькою зауважили, що перевагою Вінницького аграрного є його практична сторона, а недоліком — недостатньо комфортні умови в гуртожитках.

Інтерв'ю
Німецький досвід організації тепличного бізнесу — тема нашої розмови з директором з інноваційних технологій у рослинництві консалтингової компанії «Аграрний Центр Innovation» Юрієм Куликом, який нещодавно особисто його вивчав... Подробнее
Літо - традиційний час представницьких аграрних зібрань на базі Корпорації "Агро-Союз". VII міжнародна конференція "Самовідновлювальне ефективне землеробство на основі системного підходу" зібрала

1
0