Спецвозможности
Новости

Ціна на соняшникову олію в Україні може знизитись. Але не для всіх

09.05.2022
338
Ціна на соняшникову олію в Україні може знизитись. Але не для всіх фото, иллюстрация

Ціна на експортовану з України до Європи, країни Азії та на Близький Схід соняшникову олію підскочила майже наполовину, а її наявність там через логістичні проблеми наближається до дефіциту.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на UBR.ua.

При цьому в Україні ціни на олію можуть зменшитися. Справа в тому, що вона не зберігається так довго, як зерно, а обсяг переробки соняшнику значно скоротився, тому що соняшникову олія просто нікуди подіти.

«Подорожчання соняшникової олії у світі якраз і пов'язане з її надлишком в Україні. І поки порти заблоковані, буде її надлишок та низькі ціни», — коментує економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

На його думку, такий прогноз все ж таки може бути застосовний до оптових цін для промислового виробництва в харчовій сфері, де використання олії істотно високе. Що стосується роздрібних цін — вони можуть як трохи знизитися, так і залишитися стабільними.

«Там багато факторів. Наприклад, ціна залежить від місця покупки та бренду. Тому такого поняття, як роздрібна ціна на олію — немає. Є ціна на конкретний бренд у конкретному місці», — наголошує Ярмак.

Интервью
Когда на земле будет уверен владелец, который крепко стоит на ногах, он будет заботиться о ее благополучии, способствовать обогащению родного края. Опорой для развития села являются сельхозпроизводители среднего уровня, семейные фермерские... Подробнее
Николай Горбачев, руководитель New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Украинской Зерновой Ассоциации
Для успешного ведения агробизнеса мало вырастить и собрать хороший урожай, нужно еще уметь его продать. Об основных принципах работы зернового трейдинга в Украине propozitsiya.com рассказал

1
0