Спецможливості
Новини

Черкаська область планує зібрати 3 тис т гречки

28.08.2016
2285
Черкаська область планує зібрати 3 тис т гречки фото, ілюстрація
гречка

Хоч Черкащина і не спеціалізується на вирощуванні гречки, цього року площі посіву цієї культури збільшили на 800 гектарів. А зібрати планують 3 тисячі тонн.

Про це повідомляє Про все

Одні сільгоспвиробники не хочуть возитись з гречкою, кажуть вибаглива в догляді, та й продати її важко, інші навпаки з кожним роком збільшують її посівні площі.

Микола Половинка, гречку сіяти ніколи не цурався, а цього року нею засіяв 45 гектарів, вродила вона теж рекордно 22 центнери з гектара. Досвідчений аграрій запевняє – цю культуру вирощувати не так і важко до того ж економічно вигідно.

Також гречка, запевняє аграрій, гарний попередник для інших культур. На площах, де її вирощують, значно зменшується кількість бур’янів, грунти після цієї культури пухкі, краще утримують вологу, збагачені фосфором і калієм.

Наголошує на доцільності збільшення посівних площ гречки і начальник управління агропромислового розвитку Черкаської облдержадміністрації Ігор Колодка. Цього року площі посіву гречки збільшили на 800 гектарів і лише два райони взагалі не захотіли возитись з цією культурою – у Кам’янському і Чигиринському.

А тим часом ціни на гречку потроху падають. За останній місяць цей стратегічний продукт подешевшав на 12 відсотків.

Нагадаємо, у світі збирають більше зерна і менше рису. Міжнародна рада по зерну в серпні підвищила прогноз світового збору зерна в цьому році (липень 2016 - червень 2017 ) на 23 млн тонн, до 2 млрд 069 млн тонн із 2 млрд 046 млн тонн у липневій оцінці, повідомляється в серпневому звіті ради

Ключові слова: гречка, Інші зернові

Інтерв'ю
Президент УАВК Микола Пономаренко
На ринку картоплі зараз — ажіотаж, якого не траплялося майже 10 років. Споживачі занепокоєні неврожаєм і закуповуються картоплею на сезон — цілими мішками. Виробники (перш за все городники) нарікають на неврожай. Відтак Україна вперше за... Подробнее
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.

1
0