Спецможливості
Новини

Через дефіцит цибуля почала дорожчати

26.01.2023
737
Через дефіцит цибуля почала дорожчати фото, ілюстрація

Відпускні ціни на цибулю в Україні знову почали зростати, повідомляють аналітики проєкту EastFruit. Оператори ринку вже зараз говорять про можливий дефіцит якісної продукції наприкінці сезону. Вони наголошують, що виробництво цибулі в країні цього року помітно знизилося. При цьому через несприятливі погодні умови суттєво зріс відсоток некондиційної цибулі, яка не підлягає тривалому зберіганню.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

За даними щоденного моніторингу проєкту, з початку цього тижня українські фермери підняли відпускні ціни на цибулю в середньому на 16%. За словами фахівців, ще минулої п’ятниці основні обсяги цибулі виробники реалізовували в межах 23-26 грн/кг. Сьогодні ж ця продукція надходить у продаж по 27-32 грн/кг.

Приводом для підвищення цін на цибулю стала, перш за все, обмежена пропозиція цибулі. Більшість господарств прагнуть насамперед розпродати продукцію, якість якої почала стрімко погіршуватися внаслідок тривалого зберігання. Водночас якісну цибулю виробники вважають за краще залишати в холодильниках і планують почати її реалізацію не раніше початку весни. Також скорочення обсягів імпортної цибулі з країн Центральної Азії надає суттєву підтримку цінам.

Зазначимо, що сьогодні ціни на цибулю в Україні вже в середньому в 3,2 раза вищі, ніж за аналогічний період минулого року. Водночас виробники впевнені в подальшому подорожчанні цієї продукції, оскільки запаси якісної цибулі в господарствах дуже обмежені. Щобільше, більшість фермерів заявляють про свій намір і надалі переглядати ціни у бік збільшення за умови збереження сьогоднішніх темпів збуту.

Ключові слова: дефіцит цибулі

Інтерв'ю
Компанія ДП «ТАК» (на ринку — з 2013 р.), яка входила до складу групи компаній «ТАК», знана в Україні як надійний дистрибутор і співорганізатор «Битви Агротитанів».  Віднедавна ДП «ТАК» відокремилася від групи компаній «ТАК» і стала... Подробнее
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0