Спецможливості
Новини

Чим поливають більшість полів у країнах, яким бракує води?

08.08.2017
3309
Чим поливають більшість полів у країнах, яким бракує води? фото, ілюстрація
Забір зразків стічних вод у долині Тула в Мексиці недалеко від Мехіко. Фото Wikimedia Commons

Інвестиції в очищення стічних вод значно відстають від зростання населення. У країнах, що розвиваються, більшість фермерів використовують неочищені води для поливу, що призводить до спалахів інфекцій, пише propozitsiya.com з посиланням на aggeek.net.

На початку липня в журналі Environmental Research Letters було опубліковано дослідження глобальної оцінки впливу міських стоків на зрошення сільгоспугідь. У ньому використовували передове комп'ютерне моделювання для визначення кількості необробленої міської стічної води, яка використовується для сільського господарства.

У розвинених країнах цієї проблеми немає, але інший світ стикається з нею постійно. І ситуація тільки погіршується. Зараз по всьому світу налічується близько 36 млн га орних земель, які сильно залежать від стічних вод для зрошення. Ці землі розташовуються в міських районах або в межах 40 км нижче за течією. У 2004 році їх було 20 млн га.

Згідно з дослідженням, стоками найчастіше зрошують землю в п'яти країнах - Китаї, Індії, Мексиці, Пакистані та Ірані. У них розташовані 85% від зрошуваних стоками земель, а це більше половини всіх сільгоспугідь світу.

Фермери використовують неочищені стічні води для поливу з двох причин. По-перше, вона багата поживними речовинами, тому що містить фекалії. А бідні аграрії часто не можуть собі дозволити купівлю хімічних добрив. В інших випадках фермери використовують необроблену воду з необхідності - іншої просто немає.

При цьому головна небезпека полягає в тому, що за допомогою стічних вод переносяться різні хвороби і паразити - від сальмонели до глистів. І велика кількість людей, які споживають сиру продукцію, стикається з підвищеними загрозами безпеки харчових продуктів, вважають дослідники. Не тільки у себе в країні, а й за кордоном.

Так, наприклад, зафіксовано кілька випадків, коли продукція з Мексики, імпортована в США і Канаду, призводила до спалахів хвороб. Це були мускусні дині з сальмонелою, зелена цибуля з гепатитом A і базилік, салат і свіжа кінза з циклоспоріазом.

Інтерв'ю
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее
Кілька місяців тому компанія «Фінтех.Про» запустила унікальну платформу AgroАpp, яка допомагає сільгоспвиробникам швидко одержати фінансування без відсотків і часто без застави. Із сервісом уже співпрацюють найкращі банки України й... Подробнее

1
0