Спецможливості
Новини

Ціни на кавуни досягли сезонного мінімуму

08.09.2020
6729
Ціни на кавуни досягли сезонного мінімуму фото, ілюстрація

На початку вересня ціни на кавуни в Україні досягли свого мінімуму за сезон. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на сайт Української плодоовочевої асоціації.

Так, за останній тиждень смугаста ягода подешевшала в середньому на 20% і сьогодні відвантажується з господарств за цінами від 1,2 до 3 грн/кг. Основною причиною зниження цін на кавуни є сезонне збільшення пропозиції цих ягід на ринку. Наразі завершується збір кавунів пізніх сортів в основних регіонах виробництва — Херсонській та Миколаївській областях, і виробники повідомляють, що урожай саме пізніх сортів кавунів в цьому році майже не постраждав. Відповідно, пропозиція місцевих кавунів перебуває на досить високому рівні. Таким чином, під кінець сезону значних цінових стрибків в сегменті кавунів не очікується.

Нагадаємо, що через аномально холодний травень та дощі в червні виробники втратили частину врожаю ранніх сортів кавунів. За попередніми оцінками, зниження виробництва ранніх сортів кавунів досягло 50%. Відповідно, через брак пропозиції, Україна в червні вимушена була імпортувати значні обсяги баштанних культур. За перше півріччя 2020 року Україною було імпортовано 2100 тонн баштанних культур, загальною вартістю $2 млн. Для порівняння: роком раніше імпорт кавунів та динь був у 3 рази нижчим, як у натуральному, так і у вартісному виразі.

Зазначимо, що незважаючи на досягнення мінімального цінового рівня за сезон, сьогодні кавуни в Україні реалізовуються в середньому на 65–70% дорожче ніж в аналогічний період минулого року. На початку вересня 2019 року смугаста ягода відвантажувалася з господарств по 0,9–1,5 грн/кг.

Ключові слова: кавуни, цены

Інтерв'ю
Виробники добрив та аграрії не можуть дійти згоди у питанні справедливого ціноутворення на добрива вітчизняного виробництва. Ця ситуація викликає занепокоєння.
Petro Melnyk2
Компанія Agricom Group спеціалізується на рослинництві. Обробляє землю на Чернігівщині та Луганщині, вирощує олійний льон, соняшник, кукурудзу, овес та гречку. Але більш відома як виробник товарів із

1
0