Спецможливості
Новини

Бізнес підтримує вдосконалення механізму аграрних розписок

18.05.2021
658
Бізнес підтримує вдосконалення механізму аграрних розписок фото, ілюстрація

Ринок аграрних розписок динамічно розвивається протягом останніх п’яти років. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на прес-реліз EBA.

Простий та зрозумілий в роботі, інструмент аграрних розписок відкриває доступ до фінансування через заставу майбутнього врожаю з прив’язкою до визначених земельних ділянок. А реєстрація у єдиному електронному Реєстрі забезпечує прозорість та належний захист прав кредиторів. Так, за п’ять років аграрні розписки дозволили понад 4 000 українських агровиробників залучити більше ніж $1,5 млрд фінансування.

Попит на аграрні розписки є, однак реалізувати його потенціал перешкоджають законодавчі обмеження. Минулого року, за результатами обговорення з ринком, було запропоновано вдосконалити аграрні розписки через законодавчі зміни в рамках проєкту Закону №2805-Д щодо функціонування та обігу аграрних розписок. 

Насамперед, законопроєкт передбачає спрощення та здешевлення інструменту, автоматизацію операцій з аграрними розписками та диверсифікацію у нові сегменти аграрного сектору.

Зернова бізнес спільнота особливо вітає наступні законодавчі зміни, запропоновані цим законопроєктом:

  • усунення відповідальності третіх осіб за придбання продукції, яка ймовірно може вважатися заставою за агарними розписками. Така пропозиція є зрозумілою для бізнес-спільноти, оскільки наразі відсутній дієвий механізм визначення та виокремлення частини заставленого зерна (враховуючи те, що це продукція, яка характеризується лише за родовими ознаками) від загального його обсягу;
  • усунення колізії норм діючого законодавства, що стосуються 7-ми денного строку для примусового виконання зобов’язань за агарною розпискою згідно із Законом України «Про аграрні розписки» №5479-VI від 6 листопада 2012 року та 30-денним строком відповідно до Закону України «Про забезпечення вимог кредиторів та реєстрацію обтяжень» 1255-IV від 18 листопада 2003 року. 

Саме через зазначені поточні норми аграрні розписки на сьогодні помірно використовуються трейдерами для забезпечення наданого ними авансування агровиробникам, а зерновий сектор загалом обережно ставиться до придбання зерна від агровиробників, які працюють з розписками.

«Щороку зростає попит аграріїв на інструменти продажу майбутнього врожаю та зацікавленість в авансуванні для залучення додаткових коштів у господарство. Ми сподіваємося, що за умови вдосконалення чинного законодавства, використання аграрних розписок дозволить не лише збільшити обсяги фінансування агровиробників від місцевих та міжнародних трейдерів, але і вирішить наявні «вузькі місця» зі збутом продукції, які мають агровиробники, що працюють з розписками», — коментує Ірина Душник, виконавчий директор Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації. 

 

Інтерв'ю
Важливим елементом сучасних технологій вирощування кукурудзи є інтегрована система захисту посівів від шкідливих організмів, чільне місце в якій займає боротьба з бур’янами. Адже бур’яни є одним з основним чинників зниження врожайності та... Подробнее
В успіху спільної праці компанії зазвичай вагома частка належить її очільникові й натхненнику, який зміг згуртувати команду однодумців, націлених на досягнення бажаного результату. Таким є Ярослав Чабанюк — людина, добре знана в широких... Подробнее

1
0