Спецможливості
Новини

Більшість посівів кукурудзи в Україні в задовільному стані

04.07.2022
556
Більшість посівів кукурудзи в Україні в задовільному стані фото, ілюстрація

Зважаючи на агрометеорологічні умови, фітосанітарний стан та біометричні параметри рослин, стан більшої частини посівів кукурудзи в Україні на кінець червня можна охарактеризувати як добрий та задовільний, повідомили експерти Національної академії аграрних наук України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

За їхніми словами, в гібридів кукурудзи різних груп стиглості період інтенсивного росту.

«Рослини кукурудзи раннього строку сівби сформували по 12–14 листків, оптимального строку сівби — по 11–13 листків, а пізнього строку — по 9–10 листків. У рослин гібридів кукурудзи всіх строків сівби відмічається біологічно зумовлене засихання 2–3 листків нижнього ярусу.

В умовах весни цього року порівняно з минулим, внаслідок прохолодної погоди другої — третьої декад квітня і всього травня та гіршого забезпечення вологою посівів кукурудзи, спостерігається незначне відставання рослин біотипів різних груп стиглості культури всіх строків сівби за висотою на 15–30 см», — пояснили в НААН.

Науковці відмічають, що злаковими блішками та попелицями пошкоджено до 20-25% рослин кукурудзи. В посівах триває літ та відродження гусениці стеблового кукурудзяного метелика. Через помірне зволоження повітря, наявність достатньої квітучої рослинності виникають сприятливі умови для формування і реалізації потенційної плодючості фітофага.

Інтерв'ю
Висока культура землеробства потребує організованості та злагодженості у виконанні кожного технологічного процесу. А в умовах інтенсивного землеробства всі технологічні операції слід довести до ідеалу, оскільки їхнє виконання є найбільш... Подробнее
У 2-3 рази менше проходів техніки по полю. До 70 % менше витрат (вартість техніки для підготовки ґрунту та паливо)
Застосування технології смугового обробітку у зонах ризикованого землеробства допомагає досягати стабільних врожаїв Клімат вимагає особливого підходу Вже близько половини сільськогосподарських угідь України можна віднести до зони... Подробнее

1
0