Більше овочів та власні зерносховища — як виживають фермери Рівненщині в умовах війни
Фермерське господарство Вадима Сав'юка працює на 50 гектарах землі у селі Новина-Добрятинська неподалік Млинова, що на Рівненщині. Нині фермер адаптує його до актуальних потреб, зважаючи на те, що поки зібрати урожай вдасться не на усій території України.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.
Цьогоріч найбільше площ віддали під овочеві культури. Такому рішенню, за словами фермера, сприяла і обставини воєнного часу.
«У зв'язку із ситуацією, що цей рік особливо картопляні регіони у нас попали під окупацію тимчасово — Чернігівська область, Сумська, Київська — то ми трошки залишили ще цього року картоплі, хоча хотіли відмовитися. А морква, буряк ми щорічно садимо: три з половиною чи чотири гектари. Зернові, ввели горох у сівозміну як добру культуру, що потребує менше добрив», — каже голова фермерського господарства Вадим Сав'юк.
Проблем в українських фермерів, за його словами, цьогоріч не бракувало. Це і нестача пального в умовах посівної, і здорожчання мінеральних добрив, і суха холодна весна. Окупація значної частини південної України, каже, спонукала сіяти більше овочів.
На відміну від овочів, ціни на зерно впали нижче за його собівартість. Зважаючи на це, каже Вадим Сав'юк, високий врожай збіжжя для його господарства метою не був. Зібрали його достатньо, але поки вирішили притримати до кращих часів.
«Зерно плануємо зберігати. В екстреному режимі будуємо зерносклад. Ви бачите, ми знаходимося зараз в овочевому складі, де тимчасово на плівку висипали зерно пшениці, ячменю, горох. Закінчимо зерносклад і будемо перевозити туди. Будемо чекати ясності, чекати, коли нам запропонують за наш урожай адекватну ціну, скільки воно коштує насправді», — додає чоловік.