Без аналізу ґрунтів аграріїв чекає неминуча криза, — Ярослав Бойко
Офіційний представник Міжнародної організації з точного землеробства в Україні Ярослав Бойко повідомив, що ринок аналізів ґрунтів у нас зупинився.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Фермер Придніпров'я».
За прогнозом пана Бойка ситуація нормалізується не раніше, ніж через 5-6 років. І це в кращому випадку. Мова іде про агрохімічні обстеження полів, щоб знати, скільки і яких поживних речовин містять наразі ґрунти. Відтак і розуміти, скільки та яких добрив у них вносити.
«Ще рік тому для більшості аграріїв проведення аналізу ґрунту лежало в основі ефективного виробництва. Наразі ситуація змінилася кардинально: у сільгоспвиробників кожна гривня на рахунку. Навіть на вагу «Бути чи не бути?» І їх сьогодні більше цікавить, як одержати бодай мінімальні, але бажані урожаї, а не те, як все вищі вирощувати. Це ситуація на виживання і зведення кінців з кінцями, коли будь-які надії та плани на приріст продукції доводиться дійсно відкладати на далеке потім», — заявив Ярослав Бойко.
Зі свого боку експерти з точного та сучасного землеробства застерігають, що за таких обставин аграрний сектор економіки України швидко опиниться у кризі. Селяни змушені відходити від напрацьованих цілими роками практик і технологій, не просто зменшуючи використання добрив і засобів захисту рослин, але й відмовлятися від них повністю. На урожайності це неодмінно дасться взнаки. В гірший бік, ясна річ.
Ярослав Бойко звернув також увагу, що добрива вимірюються не лише рівнем та приростом урожайності, а і впливають на якість вирощеної продукції. Приміром «внесення азоту та калію позитивно впливає на вміст олії в насінні соняшнику та її поживний склад, азоту на вміст білка та клейковини в зерні пшениці».
Неминучі й такі наслідки, як погіршення фітосанітарного стану посівів плюс прискорення деградації ґрунтів.