Спецможливості
Новини

Безкоштовної землі всім не вистачить: у Держгеокадастрі запропонували рішення

27.04.2021
928
Безкоштовної землі всім не вистачить: у Держгеокадастрі запропонували рішення фото, ілюстрація

«Безкоштовної землі на всіх українців не вистачить», — заявив перший заступник голови Держгеокадастру Анатолій Мирошниченко. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Земельний вісник України».

«Проста математика показує, що всім громадянам України не вистачить землі, тим більше крім 2 га для ведення особистого селянського господарства, стаття 121 Земельного кодексу передбачає право на отримання ще цілого набору земельних ділянок, зокрема й ділянки для ведення фермерського господарства, яка може бути ще більшою, ніж 2 га. Всього на всіх не вистачить.

Норми про безкоштовну приватизацію перекочували в чинний Земельний кодекс з попереднього, трохи змінившись. До цього також були певні норми в Земельному кодексі 1970 року. Можна сказати, що це історична спадщина, але я згоден, що настав час замислитися над тим, що держава рано чи пізно не зможе виконати цю обіцянку в законі, і вже далеко не виконує, не всі можуть отримати землю, створюється ажіотаж, соціальна напруга», — сказав він.

Анатолій Мірошниченко запропонував свій спосіб вирішення проблеми: «Серйозно вивчається питання про необхідність монетизації права на безкоштовну приватизацію землі. Скасувати право не можна, тому що Конституція забороняє звужувати обсяги існуючих прав, монетизація може розглядатися як вирішення проблеми. Багато скористалися цим правом: за різними цифрами, понад 2 млн га було приватизовано. За попереднім Земельним кодексом здійснювалася приватизація для ведення особистого підсобного господарства, до 60 соток норма була. В цілому близько 5 млн га", — сказав він.

Інтерв'ю
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее
Директорка господарства, Аліна Ковальчук
ТОВ «Аліанд» — невелике сімейне господарство, що обробляє 280 га землі у Вінницькому, Козятинському, Липовецькому та Хмільницькому районах. Підприємство спеціалізується на вирощуванні кукурудзи, сої, пшениці, ячменю та соняшнику.... Подробнее

1
0