Спецможливості
Новини

Білорусь контролюватиме ціни на борщовий набір овочів, картоплю та яблуко

26.01.2022
794
Білорусь контролюватиме ціни на борщовий набір овочів, картоплю та яблуко фото, ілюстрація

У Білорусі запроваджено обмеження гранично максимальних рівнів відпускних та роздрібних цін на окремі види овочів та фруктів.

Про це пише propozitsiya.com із посиланням на east-fruit.com.

Цінові обмеження встановлено постановою Ради Міністрів Республіки Білорусь від 24 січня 2022 року «Про регулювання цін на плодоовочеву продукцію».

Дія постанови поширюється на шість позицій плодоовочевої продукції: картопля, білокачанна капуста, морква, столові буряки, цибуля ріпчаста і яблуко.

Новий порядок регулювання цін діятиме із січня по травень 2022 року.

«Під час встановлення граничних максимальних цін враховувалися такі фактори як: витрати на зберігання та реалізацію, норми природного убутку при зберіганні, рівень торгової надбавки, у розмірах, встановлених чинним законодавством, обмежений розмір прибутку суб'єктів господарювання», — зазначають у поясненні Міністерства антимонопольного регулювання та торгівлі Республіка Білорусь.

Експерти також наголошують, що регулювати ціни на овочі та фрукти набагато складніше, ніж на стандартизовані товари: «Як можна встановити граничну ціну на яблуко? Адже яблуко буває різних сортів, різних калібрів, в різній упаковці і різної якості! У середньому супермаркеті на полицях можна знайти від 4 до 15 позицій яблука, і різниця між найдешевшою і найдорожчою може становити 600-800%! Подібні приклади можна наводити і по овочах, і по картоплі. Тому, встановлюючи граничний рівень цін на «яблуко», держава позбавляє супермаркети чи магазини можливості продавати якісну продукцію. Адже в тій же Білорусі основна частина якісного яблука, затребуваного споживачами, це імпортний продукт».

Як пояснюють у профільному міністерстві, запровадження регулювання цін зумовлене захистом внутрішнього ринку, необхідністю пріоритетного постачання білоруської плодоовочевої продукції до торговельної мережі за рахунок урожаю 2021 року, а також з урахуванням випереджального темпу зростання цін на цю продукцію в інших країнах.

Інтерв'ю
Ріпак — чи не найпопулярніша в Україні олійна культура, орієнтована на експорт . Про це свідчать і площі, що займає ця культура, і врожаї, що їх збирають вітчизняні аграрії. Попри ринкові тенденції, зміну кон’юнктури ринку, логістичні... Подробнее
голова Української асоціації молодих фермерів Дмитро Мічурін
З розвитком агросектору України підвищуються і вимоги до фахівців аграрної галузі. Навчальні програми профільних вузів все ще часто не відповідають ні вимогам агрокомпаній, ні швидкості розвитку сучасних технологій в АПК. Тому все більший... Подробнее

1
0