Спецможливості
Новини

BASF допоміг студентам провести експеримент з рослинами у космосі

21.02.2017
1604
BASF допоміг студентам провести експеримент з рослинами у космосі фото, ілюстрація
У своєму експерименті студентська дослідницька група використала паростки рослин ficus pumila (фікус карликовий) довжиною 15 мм

Ракета SpaceX з експериментальним студентським проектом з дослідження можливості розвитку кореневої системи живців в умовах невагомості (V3PO) відправиласяся на борт Міжнародної космічної станції (МКС). Старт відбувся з Космічного центру ім. Джона Кеннеді (штат Флорида, США). Автори проекту - три студенти аграрного факультету в м. Равенсбург, Німеччина: Марія Koх, Рафаель Шилінг і Девід Герей. Про це повідомляє propozitsiya.com з посиланням на прес-офіс BASF.

До сьогодні експерименти в умовах невагомості стосувалися лише проростання насіння. Якщо виявиться, що живці можна застосовувати для вегетативного розмноження за відсутності гравітації, це стане значним кроком на шляху до вирощування рослин у космосі та забезпечення космонавтів продуктами харчування під час довготривалих місій – таких як, наприклад, політ на Марс.

У своєму експерименті студентська дослідницька група використала паростки рослин ficus pumila (фікус карликовий) довжиною 15 мм. Ця рослина відповідає жорстким вимогам космічних подорожей: вона досить маленького розміру, щоб поміститися в обмеженому просторі, та стійка до температурних коливань 4-28°C. Живці висаджені у субстрат для вирощування рослин на основі агару, який помістили у високотехнологічний контейнер для експерименту під назвою AFEx Habitat. За 36 годин до зльоту ракети цю конструкцію доправили до NASA. Через 30 днів, по завершенні дослідження у космосі, контрольний експеримент проведуть на Землі, де діє сила тяжіння.

Фахівці підрозділу засобів захисту рослин BASF підтримали молодих учених науковими порадами і дослідницькими ноу-хау, надавали матеріали й технічне обладнання. Щоб розробити науково-практичну частину проекту, студенти пройшли стажування в Аграрному центрі BASF у Лімбургерхофі (Німеччина). Паростки в умовах вкрай відмінних температур і вологості потребують особливого захисту від бактеріальних та грибкових хвороб. BASF поділився своїми знаннями у цій сфері і надав засоби захисту рослин: фунгіциди з діючими речовинами Ксеміум та Інітіум допомагають зберегти живці здоровими під час досліджень на МКС, а також під час перельотів у космос і назад.

«Дослідницька робота – це завжди відкриття нових ідей. Але до сьогодні наші випробування не виходили за межі Землі, – пояснює доктор Себастьян Рорер, голова відділу вивчення біології фунгіцидів підрозділу засобів захисту рослин BASF. – Підхід компанії BASF до інновацій базується на співпраці, і робота зі студентами – вдале підтвердження цього. Саме за такими молодими людьми майбутнє аграрної галузі і розвиток інновацій».

М. Koх, Р. Шилінг і Д. Герей, які навчаються за  програмою аграрного спрямування, розпочали проект V3PO у 2015 році у межах факультативного наукового клубу Школи Едіт Штайн (м. Равенсбург та Аулендорф, Німеччина).

Це перший німецький студентський проект, який був включений в освітню програму NASA.

Інтерв'ю
Валерія Маринюк
Валерія Валеріївна Маринюк у 2023 році отримала у спадок ТОВ «Алмар Агро», яке розташоване в селі Котюжани Могилів-Подільського району Вінницької області. Аграрне господарство спеціалізується на вирощуванні зернових, олійних та технічних... Подробнее
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее

1
0