Спецможливості
Новини

"АТК" не застосовує азотні добрива через сумніви у їх якості

23.03.2017
5544
"АТК" не застосовує азотні добрива через сумніви у їх якості фото, ілюстрація
Юрій Дробязко - засновник ТОВ "АТК" (50-те місце в рейтингу найбільших аграрних компаній України)

Один з найбільших агрохолдингів України ТОВ "АТК" у своїх господарствах азотовмісні добрива не застосовує і застосовувати не збирається, хоча всі умови для зберігання рідких добрив є, логістика продумана та налагоджена вже давно. Причина такого рішення проста: сумніви у якості цього виду добрива. Про це розповів власник ТОВ "АТК" Юрій Дробязко, пише propozitsiya.com з посиланням на superagronom.com.

«З чого зазвичай роблять КАС? З карбаміду, який має підвищений вміст біурету (а вже в КАС його вміст ніяк не нормується) та з цієї причини погано продається. З сульфату амонію та аміачної селітри, які вже так залежалися у складських приміщеннях, що будь-який товарний вигляд втратили. Будь-які азотовмісні добрива, що з якихось причин намокли та не можуть бути продані у такому вигляді на грунтах, що не містять достатню кількість сірки. На мій погляд, КАС - це такий собі сміттєзбірник, в який недобросовісні ділки, до того ж, можуть додати сіль для збільшення густини. Якщо в мене залежиться селітра чи карбамід, я їх сам розведу, я хоч солі собі в добриво не сипатиму», - прокоментував Ю. Дробязко.

Крім того, експерт висловив свою думку і про інші азотовмісні добрива. Так, сульфат амонію містить, окрім азоту, 20% сірки, тому його доцільно вносити лише у тому випадку, коли у ґрунті спостерігається дефіцит цього елементу. «При цьому не гранульоване добриво вносити дуже важко, його майже неможливо розкидати рівномірно - а отже, і підживлення поля вийде «смугастим». Гранульоване ж коштує дуже дорого, ціна зводить нанівець весь сенс внесення», - зазначив латифундист.

У безводного аміака, на погляд Ю. Дробязка, є плюси - простота внесення та невисока ціна. Але є й вагомі мінуси - він згубно впливає на ґрунтову мікрофлору, процес внесення неможливо проконтролювати повністю, для хорошого внесення потрібно робити додаткові технологічні операції з вирівнювання поля. На думку власника «АТК», мінуси у цьому випадку переважають плюси.

Ще один вид - вапнякова селітра. Її подекуди застосовують з метою не лише підживити культуру, але й знизити рН ґрунту. «Насправді ж її корисність у зниженні кислотності ґрунтів майже нульова, адже для того, щоб дійсно нейтралізувати надто кисле середовище, знадобиться вносити по 6-8 т/га селітри. Звісно, робити настільки складну та вартісну операцію ніхто не буде», - констатував Ю. Дробязко.

Довідка

Юрій Дробязко - засновник ТОВ "АТК" (50-те місце в рейтингу найбільших аграрних компаній України. - Ред.). Її виробничі площі - близько 40 тис. га - розташовано в Житомирській, Хмельницькій, Вінницькій областях. Має в своєму складі два елеватори, насіннєвий завод, овочесховище, володіє ТМ "Канадська селекція" та лабораторією "АгроТест". Юрій Дробязко - один із основних бенефіціарів "Грін Експрес", "Спрей Мастер", постачальник на ринок технології зберігання зерна в поліетилені та відповідної техніки. Також є співвласником низки бізнесів, з-поміж яких є ЗМІ. Вкрай непублічна особистість.

Основна діяльність "АТК": вирощування зернових і технічних культур (кукурудза, ріпак, пшениця, соя і ячмінь) і зберігання на внутрішніх елеваторах; вирощування і зберігання овочів. Щорічно виробляє понад 250 тис. т зернових і олійних культур.

Інтерв'ю
Ріпак — чи не найпопулярніша в Україні олійна культура, орієнтована на експорт . Про це свідчать і площі, що займає ця культура, і врожаї, що їх збирають вітчизняні аграрії. Попри ринкові тенденції, зміну кон’юнктури ринку, логістичні... Подробнее
Змінити своє життя та переїхати за кордон, до Європи, мріє зараз чи не кожен українець. Про те, чи настільки позитивним є цей досвід та яким чином будувати свою аграрну стратегію, аби завоювати

1
0