Спецможливості
Новини

Асоціація "Свинарі України" розповіла про нові ринки збуту

28.12.2016
1266
Асоціація "Свинарі України" розповіла про нові ринки збуту  фото, ілюстрація
Після закриття російського ринку, куди потрапляло близько 50 тис. т продукції свинарів, експорт за обсягами "обвалився" в рази. Свинарі активізувалися і з’явилися цікаві напрямки

Після закриття російського ринку, куди потрапляло близько 50 тис. т продукції свинарів, експорт за обсягами "обвалився" в рази. Але хоча ембарго стало ударом для українських виробників, воно мотивувало до пошуку нових можливостей. Свинарі активізувалися і з’явилися цікаві напрямки.  Про них розповів очільник Асоціації "Свинарі України" Артур Лоза, пише propozitsiya.com з посиланням на asu.pigua.info.

Як зазначив експерт, почалися поставки продукції в Грузію та Вірменію у значно більших обсягах ніж раніше. З грузинським ринком взагалі склалася ексклюзивна ситуація - експорт живого поголів’я, при чому, не племінного, як зазвичай, а товарного. Така співпраці започаткувалася у 2015-му й розвилася цьогоріч - і обсяги суттєво збільшилися, і кількість постачальників. Позитивна тенденція продовжується, місії ветеринарних лікарів з Грузії активно інспектують українські підприємства і дозволи на поставки отримують все більше виробників.

Співпраця з Вірменією щодо української свинини призупинилася після поновлення спалахів АЧС в Україні. Будемо сподіватися, що це тимчасово. Тим не менш, ці ринки - не головні для нашої країни, зазначає А.Лоза.

Очільник Асоціації підкреслив, що в цілому, впродовж останніх років обсяги споживання свинини у світі щороку зростають майже на 1 млн т. Відповідно і трейдинг по свинині також демонструє висхідні тенденції. Україні з її продукцією є за що боротися на світовому ринку.

Зокрема за Африканський та Азійський регіон, які є перспективними реципієнтами. Щодо останнього - робота вже ведеться, низка підприємств налагодила експортний канал у Гонконг. Туди відвантажують субпродукти: ратиці, вуха, хвости. "Ми досить іронічно до цього ставимося, а для тамтешніх споживачів ця продукція - делікатес, до якого висувають серйозні вимоги". - додає фахівець.

Окремі виробники, які мають власну переробку, почали постачати у Гонконг напівтуші і навіть м’ясо у відрубах. А це, як правило, - найвищий рівень торгівельних взаємовідносин. З огляду на такі результати, можна сподіватися, що 2017-й стане знаковим щодо розвитку нових торгівельних каналів, впевнений А.Лоза.

Інтерв'ю
У сезоні-2017 представництво Syngenta в Україні визнано низкою аналітиків та аграрних ЗМІ однією з найуспішніших транснаціональних компаній в державі. Syngenta Ukraine лідирує в сегменті продажів ЗЗР і насіння, надає консалтингову та... Подробнее
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее

1
0