Спецможливості
Новини

Американські білі метелики знищують дерева волоських горіхів в Молдові поблизу України

30.08.2018
2328
Американські білі метелики знищують дерева волоських горіхів в Молдові поблизу України фото, ілюстрація

Фахівці Молдови проводять спеціальні заходи щодо знищення шкідника і попереджають людей про те, що категорично не можна збирати горіхи на узбіччі доріг, передає propozitsiya.com з посиланням на сайт orehovod.com.

«У цьому році у нас був спалах: великі волоські горіхи уздовж національних трас були пошкоджен американським білим метеликомі. ANSA виділила кошти для боротьби з цим шкідником. В районі Тараклія кошти були виділені на обробку дерев на площі 80 км. Фітосанітарні процедури проводилися на площі 60 км. Ми повинні боротися, тому що гусениця атакує фруктові дерева і може дістатися до виноградників », - сказав інспектор ANSA з Тараклії Іван Тудоров.

Найбільше постраждали дерева в Тараклії і Комраті. Тут пошкоджені величезні площі дерев. Американський білий метелик вважається одним з найнебезпечніших шкідників. Крім волоського горіха, комаха вражає дерева дуба, клена, вишні, яблуні і сліви.В районі Комрат буде опрацьовано понад 20 км горіхових посадок уздовж доріг.

«Уряд виділив кошти для боротьби з цим шкідником. З району Тараклія ми відправимося в Комрат, і опрацюємо праву сторону маршруту Комрат - Світле. Фруктові дерева обприскують токсичними хімікатами. Ми закликаємо людей, щоб вони не збирали горіхи в цей час », - сказав Петро Кара, заступник начальника ANSA в Комраті.

Американський білий метелик може знищити до 230 видів різних дерев, перевагу шкідник віддає плодовим видам.

Проблеми з горіхами також пов'язані з відсутністю опадів. На думку голови Спілки асоціацій виробників горіхоплідних культур Республіки Молдова Олега Тирсине, потенційне зниження врожаю горіха в цьому році обумовлено набагато менш сприятливими умовами запилення фруктових садів, ніж 2017. Друга половина квітня і перша половина травня нинішнього року видалися екстремально спекотними і сухими.

Раніше фахівці міністерства сільського господарства, регіонального розвитку та навколишнього середовища попередила населення про необхідність дотримання термінів збору волоських горіхів.

Вся справа в тому, що передчасний збір завдає шкоди деревам і тим самим знижує майбутній урожай. У кліматичних умовах Молдови споживча стиглість волоських горіхів настає в вересні. Цей місяць є оптимальним періодом для збору. Небажано збирати урожай і з запізненням. Це може призвести до ураження плодів комахами і хворобами.

Інтерв'ю
Восени 2018-го гіпермаркет «Ашан Україна» запускає проект «Фермерські товари» - на полицях магазинів будуть продаватися продукти, поставлені безпосередньо українськими фермерами. Про те, як
Провідний український виробник ЗЗР та добрив – компанія "UKRAVIT" – підбиває підсумки року, що добігає кінця. Попри всі несподіванки й негаразди, "UKRAVIT" продовжив своє зростання. Розширювалися мережа торгових представництв і асортимент... Подробнее

1
0