Спецможливості
Новини

Американці зламують трактори John Deere за допомогою українських хакерів

23.03.2017
2118
Американці зламують трактори John Deere за допомогою українських хакерів фото, ілюстрація
Ліцензійна угода John Deere, яка стала обов'язковою до підписання з жовтня минулого року, вводить заборону на майже весь ремонт і модифікацію сільгоспобладнання. Крім того, вона забороняє фермерам подавати в суд на виробника

Американські фермери не хочуть більше миритися з істотними обмеженнями, які виробники тракторів (John Deere та ін.) закладають в комп'ютерні системи своєї продукції. І тому вдаються до допомоги хакерів, в тому числі і українських. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на itc.ua.

Ліцензійна угода John Deere, яка стала обов'язковою до підписання з жовтня минулого року, вводить заборону на майже весь ремонт і модифікацію сільгоспобладнання. Крім того, вона забороняє фермерам подавати в суд на виробника через можливі «втрати врожаю, втрачений прибуток, втрату вартості, втрати у використанні обладнання ... які стали наслідком роботи або бездіяльності будь-якого виду програмного забезпечення». Угода поширюється на всіх, хто повертає ключ або іншим чином використовує трактор John Deere з вбудованим програмним забезпеченням (ПЗ). Тільки дилери John Deere та уповноважені ремонтні майстерні можуть здійснювати роботи з новими тракторами.

Якщо ж фермеру потрібно буде провести ремонт трактора і він звернеться в найближчу майстерню, то виїхати з майстерні трактор вже не зможе - на свій розсуд John Deere може віддалено деактивувати техніку. За відновлення працездатності трактора John Deere зажадає $230 і додаткову оплату послуг свого техніка в розмірі $130/год. Щоб авторизувати обладнання, знадобиться всього лише підключити спеціальне обладнання до USB-порту трактора.

За словами фермерів, в період інтенсивних сільгоспробіт у них немає часу чекати майстра від фірми-виробника. До того ж, у багатьох випадках ремонт нового обладнання зводиться до завантаження оновленої прошивки.

Американські фермери більше не мають наміру миритися з такими суворими обмеженнями і планують в судовому порядку домогтися скасування чинної ліцензійної угоди.

А поки питання не вирішено, фермери вдаються до послуг майстрів, які обходять обмеження виробників техніки за допомогою ПО John Deere, яке було зламано і модифіковано українськими хакерами. Місцеві механіки купують таке ПО на закритих форумах, куди потрапити можна тільки за запрошеннями, і потім використовують його для обходу системи захисту трактора. Основні покупці на таких форумах - фермери і механіки з США. На форумах також можна знайти інструкції для обходу вбудованої прошивки, кабелі для підключення трактора до комп'ютера, генератори ліцензійних ключів, модифікатори обмеження швидкості.

З одного боку, використання такого зламаного ПЗ можна прирівнювати до комп'ютерного піратства. Однак в 2015 році Бібліотека Конгресу США опублікувала перелік нових винятків, що стосуються Закону про захист авторських прав у цифрову епоху (Digital Millennium Copyright Act, DMCA). В результаті, дії зі зміни прошивки електронних пристроїв перестали вважатися порушеннями закону про захист авторських прав. Зокрема, це означає, що модифікація програмно-апаратних засобів є законною, якщо після цього транспортний засіб відповідає вимогам до викидів шкідливих речовин.

Ймовірно, тому John Deere та внесла зміни до ліцензійної угоди. Тепер використання модифікованого ПЗ не є федеральним злочином, однак може розцінюватися як порушення ліцензійної угоди і John Deere зможе пред'являти претензії і позови своїм клієнтам.

Компанія заявляє, що власники техніки мають можливість проводити її діагностику, ремонт, обслуговування. Але використання модифікованого ПЗ збільшує ризик виходу техніки з ладу, а в результаті - обладнання може перестати відповідати нормам безпеки та екологічності.

Інтерв'ю
Справжні друзі пізнаються у біді, справжні ґрунтообробні агрегати — під час роботи у важких умовах   Зима і весна цього року порадували аграріїв більшості регіонів України рясними опадами. Є задатки щодо отримання високих урожаїв. Але… На... Подробнее
 Стручков
В Україні практично відсутнє власне виробництво ЗЗР. Попит на цю продукцію задовольняється завдяки імпорту. Економічна криза спричинила збільшення фальсифікату засобів захисту рослин. 

1
0