Спецможливості
Новини

Американські фермери зазнали рекордних втрат завдяки торговій війні Трампа

15.03.2019
860
Американські фермери зазнали рекордних втрат завдяки торговій війні Трампа фото, ілюстрація

В результаті торгової війни президента Трампа на Середньому Заході США серед фермерів зафіксовано рекордну кількість заяв про банкрутство. Банкрутство у найбільших фермерських штатах США у 2018 році було майже вдвічі більше, ніж у 2008 році, повідомляє The Wall Street Journal. Про це пише propozitsiya.com.

7-й окружний апеляційний суд, у сферу діяльності якого входять Іллінойс, Індіана і Вісконсін, отримав у два рази більше заяв про банкрутство у 2018 році. Це нагадує 2008 рік, коли був розпал Великої рецесії.

8-й окружний апеляційний суд, у сферу діяльності якого входять Айова, Міннесота, Міссурі, Арканзас, Небраска та обидві Дакоти,  зафіксував 96-відсоткове збільшення заяв про банкрутство минулого року порівняно з 2008 роком.

10-й Окружний апеляційний суд, у сферу діяльності якого входять Канзас, Колорадо, Нью-Мексико, Оклахома, Юта і Вайомінг, у минулому році побачив на 59% більше банкрутств сільськогосподарських підприємств, ніж під час фінансової кризи десять років тому.

Ці штати виробляють майже половину всіх об’ємів американських ферм і вже сильно постраждали як від зниження цін на кукурудзу і сою, так і від посилення конкуренції з-за кордону.

The Wall Street Journal вважає, що торговельна війна Трампа з Китаєм і Мексикою є ключовим фактором зростання темпів банкрутства сільськогосподарських підприємств. Ціни на сою знизилися після того, як ці країни встановили відповідні тарифи для Сполучених Штатів у відповідь на тарифи на сталь, які встановив Трамп, повідомляє видання Bloomberg.

Молочна промисловість також сильно постраждала від тарифів, які Китай і Мексика наклали на американський сир, а тарифи на свинину призвели до рекордної кількості м'яса і зниження цін на яловичину та курятину. Фермери стверджують, що після багатьох років зниження прибутку торговельна війна є більшою, ніж багато фермерів може собі дозволити.

"Я пройшов через кілька серйозних криз за останні 40 років", - сказав виданню Wall Street Journal виробник сої з Небраски Кірк Дунсінг, після оголошення про банкрутство з боргом більш ніж у 1 млн. доларів. "Але схоже, ця криза збирається знищити мене."

За даними Міністерства сільського господарства США, середній дохід фермерського господарства був негативним на 1548 доларів у 2018 році, тоді як борг фермерських господарств збільшився до більш ніж 400 мільярдів доларів. Таке явище не спостерігалося протягом останніх чотирьох десятиліть.

Зростання банкрутств і різке зниження прибутків сільськогосподарських підприємств цілком можуть зменшити надії президента Трампа на переобрання. Трамп неодноразово обіцяв допомогти фермерам на передвиборчій кампанії 2016 року, а дослідження Farm Journal Research повідомило, що 70% фермерів проголосували за нього. Видання повідомляє, що зараз лише трохи більше половини фермерів знову проголосували б за нього. Навіть сенатор Чак Грасслі, республіканець з Айови, який, зазвичай підтримував Трампа, виступив проти торговельної війни як "катастрофічного явища".

Трамп здається неспокійним і неодноразово хвалився тим, що "мільярди доларів вливаються в казну США завдяки тарифам, що стягуються з Китаю". Але це неправда. Ці тарифи взагалі не "нараховуються для Китаю". Їх стягують американські імпортери, які потім передають витрати споживачам.

Крім того, аналіз Ради з Міжнародних Відносин виявив, що адміністрація Трампа заплатить 115 відсотків грошових тарифів, які введено для того, щоб підтримати фермерів, що постраждали від торгової війни. "Все це і навіть більше виплачується американським фермерам як часткова компенсація за їх втрати", - зазначає CFR. "Уряд США вже взяв на себе зобов'язання виплатити більше 1,2 млрд. доларів розлюченим американським фермерам, а ці кошти він візьме цього року у розгніваних американських підприємців".

Інтерв'ю
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее
Тарас Кутовий, міністр аграрної політики та продовольства України
Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий визначив органічний напрямок як один із головних у роботі Мінагрополітики на цей рік. "Це одне з питань, яке мене особисто хвилює і за яке

1
0