Спецможливості
Новини

А.Ліссітса: Україна може спуститися до рівня африканських країн

28.12.2016
1066
А.Ліссітса: Україна може спуститися до рівня африканських країн фото, ілюстрація
Для бізнесу дуже важко приймати рішення про довгострокові інвестиції. Тому і не було видно протягом усього року якихось інвестиційних проектів, які можна було б починати

У 2016 році не відбулося грандіозних реформ, серйозних зрушень вперед у плані дерегуляції, боротьби з корупцією. Зокрема в сільському господарстві, агробізнесі не були включені якісь корупційні механізми, небачені раніше.  Таку думку висловив генеральний директор Індустріальної молочної компанії Алекс Ліссітса на biz.nv.ua, пише propozitsiya.com.

Як зазначив експерт, відповідно, для бізнесу дуже важко приймати рішення про довгострокові інвестиції. Тому і не було видно протягом усього року якихось інвестиційних проектів, які можна було б починати.

У той же час А.Ліссітса підкреслив, що дуже багато аграріїв у цьому році досить ефективно купували нову сільськогосподарську техніку, тобто інвестували в техніку. Також зросли продажі сільгосптехніки, особливо імпортної, в рази і досягли рівня домайданного періоду. "Тому я б не сказав, що зовсім все погано", - додав він.

У той же час експерт висловив певні побоювання, що статус-кво залишиться ще надовго. "Якщо подивитися на всю геополітичну ситуацію в світі – вибори в США, вибори у Європі, Росія, ціни на нафту – то якщо Україна не буде проводити кардинальних реформ щодо податкової системи, фіскальної системи, земельної реформи і так далі, то втриматися на плаву нам буде дуже складно. Ми опустимося до рівня країн Африканського континенту і залишимося там надовго", - вважає А.Ліссітса.

Він нагадав, що світ дуже швидко змінюється. Тому не можна зупинятися на місці і чекати, поки прийде нове покоління або нові політики. Потрібно брати цю справу в свої руки зараз і пристосовуватися до тих змін, які на сьогодні день відбуваються на ринку, впевнений експерт.

Ключові слова: АПК, Алекс Лисситса

Інтерв'ю
клубника
Ринок ІТ-рішень для сільського господарства у світі сягає $400 млрд. Застосування ІТ-технологій значно збільшує продуктивність аграрного виробництва.  
Ольга Вергелес, менеджер проекту CUTIS
Верховна Рада України 14 березня ратифікувала Угоду про вільну торгівлю з Канадою. Тепер, щоб угода набрала чинності, її має підписати президент України, а також остаточно ратифікувати Сенат і

1
0