Агролайфхак: п'ять переваг зелених добрив
Сидерати - це свіжа рослинна маса, яка спеціально вирощується і потім частково або повністю закладається в грунт для підвищення її родючості, поліпшення живлення наступних культур азотом та іншими елементами. Про переваги зелених добрив propozitsiya.com розповів кандидат с.-г. наук, завідувач лабораторією Інституту зрошуваного землеробства НААН України Анатолій Коваленко.
По-перше, поліпшення поживного режиму грунту. Однак цей фактор залежить від умов зволоження.
По-друге, поліпшення агрофізичних властивостей грунту, тобто зменшення щільності і поліпшення водопроникності.
По-третє, в деякій мірі збереження від випаровування опадів, які зараз різко бувають у другій половині літа.
По-четверте, і це більше стосується хрестоцвітних, тобто капустяних культур, сидерати покращують фітосанітарний стан їхнього полів. Коли ж як сидерат використовується буркун білий, це ще і додатково сприяє «розсоленню» земель.
Ще один позитив - сидерати певною мірою виконують функції мульчуючої культури, тобто сприяють збереженню вологи.
"Ефективність використання сидератів у значній мірі залежить від складу цих культур і їх віку при закладенні: чим старше рослина - тим повільніше вона буде розкладатись у грунті. І навпаки, чим молодша рослина - тим швидше проходить розкладання в грунті, швидше надходять поживні речовини, які накопичилися в рослині", - підкреслює фахівець.
Якщо це ранні весняні культури (суміші вівса, редьки олійної та гороху), то їх потрібно переорювати в другій половині червня. Якщо в якості сидеральної культури застосовується буркун, то оптимальний термін його заорювання - середина і друга половина липня.
Більше інформації про сидерати можна дізнатися зі статті.