Спецможливості
Новини

Агролайфхак: післяпосівний захист рослин

09.05.2017
2069
Агролайфхак: післяпосівний захист рослин фото, ілюстрація
Коли насіння посіяне та вже є сходи, саме час задуматися над захистом рослин від бур'янів і шкідників, які легко можуть звести нанівець всю виконану роботу. Заощадити на препаратах і отримати при цьому хороший урожай не вийде

Коли насіння посіяне та  вже є сходи, саме час задуматися над захистом рослин від бур'янів і шкідників, які легко можуть звести нанівець всю виконану роботу. Заощадити на препаратах і отримати при цьому хороший урожай не вийде. Про це попередив власник "Аграрної технологічної компанії" Юрій Дробязко, пише propozitsiya.com з посиланням на latifundist.com.

Спеціаліст радить не фантазувати, що на кукурудзі, соняшнику або сої можна обійтися або страховим гербіцидом, або грунтовим. Треба вносити обидва, і головне - правильно підібрати комбінацію цих гербіцидів і розрахувати дозування.

"Я комбіную препарати в залежності від виду грунту, культури, ступеня засміченості посівів, особливостей сівозміни. При цьому, в такій роботі не повинно бути штампів. Зрозумійте, якщо якийсь гербіцид можна використовувати як страховий, його гарантовано можна використовувати і як грунтовий, збільшуючи дозування", - стверджує він.

Якщо говорити про конкретні бур'яні, то з ваточником, на думку Ю. Дробязка, відмінно справляється мезотріон. Він радить цей препарат вносити під час цвітіння ваточника, адже саме тоді рослина найбільш вразлива до гербіцидів. Якщо ж на полі з'явилася амброзія, то це, як стверджує власник АТК, результат неправильної обробки грунту, найчастіше - помилки міжрядної обробки. У такому випадку варто переглянути технологію землеробства.

Крім гербіцидів не обійтися на полі й без фунгіцидів. Ю. Дробязко проводить фунгіцидну обробку двічі на рік на насіннєвих посівах і один раз на рік - на товарних. Наприклад, для обробки сої та кукурудзи спікер радить застосовувати Кораген. "Це неймовірно ефективна штука. Обрабив ним сою - і протягом місяця ніякої совки або вогнівки не буде. Звичайно, це дорого, але сьогодні використовувати фосфорорганіку некоректно, адже вона хоч і дешевша, але набагато поступається за ефективністю", - говорить Ю. Дробязко.

Ключові слова: АТК, ЗЗР, Юрий Дробязко

Інтерв'ю
Corteva Agriscience — одна з найбільших публічних наукових компаній у світі чи не першою серед виробників насіннєвого матеріалу і засобів захисту рослин прийняла рішення припинити бізнес в росії після її повномасштабного нападу на Україну... Подробнее
Враховуючи насиченість ринку сучасною багатофункціональною технікою, завоювати позиції лідера продажів доволі не просто. Пропонований продукт чи послуга повинні мати власні унікальні технічні рішення, що робить їх особливим та затребуваним... Подробнее

1
0