Спецможливості
Новини

Агролайфхак: як боротися з бур'янами в саду

19.09.2017
22135
Агролайфхак: як боротися з бур'янами в саду фото, ілюстрація
В інтенсивних садах необхідна рівновага між вегетаційними і продуктивними процесами

Як боротися з бур'янами в саду і які операції необхідно виконувати для отримання якісного і гарного врожаю розповіла президент Академії органічного садівництва Ekogarden, власник органічного розплідника сім'ї Лановенко Валентина Лановенко в своєму блозі на agroportal.ua, пише propozitsiya.com.

Боротьба з бур'янами

За словами експерта, утримання міжрядь під паром доцільно лише в перший рік закладки. Для садів розроблені спеціальні низькорослі суміші трав. Що стосується прикореневої зони, вона повинна бути вільною від бур'янів або будь-якої трави. Тому садівники і користуються гербіцидами або ж висапують бур'яни вручну. Одним зі способів «забути» про цю роботу - використати плівки в міжряддях.

Якщо вистелити її один раз після закладки саду, то це обійдеться набагато дешевше, ніж вищевикладені способи боротьби з бур'янами. В такому випадку мульчування вже не потрібно.

У розпліднику сім'ї Лановенко застосовується виключно ручна праця для боротьби з бур'янами. Це допомагає утримати більше вологи після дощів і сприяє кращій продуктивності посадкового матеріалу.

Основні технологічні операції в догляді за садом: формування крони/обрізка, система захисту від шкідників і хвороб, система харчування, проріджування зав'язі.

Обприскування. Важливо розуміти, що працювати потрібно на випередження, тобто профілактично. Коли вже в саду з'являється якась хвороба, скажімо, парша, досить складно з нею боротися. Система обприскування для промислових насаджень передбачає 15-20 обробок за сезон, тобто кожні 7-10 днів. До розпускання бруньок працюють препаратами з вмістом міді. Дуже відповідальним є період цвітіння, адже в цей час дерева найбільш уразливі, через квітку можуть проникнути різні бактерії або збудники хвороб.

Обрізка виконується за потребою мінімум раз на рік, починаючи з 3-4-річного віку дерев. Найчастіше її проводять в садах навесні (з лютого місяця). Якщо зростання дерев досить інтенсивне, не завадить провести зелені операції влітку (прибрати небажані прирости).

В інтенсивних садах необхідна рівновага між вегетаційними і продуктивними процесами. Полив і живлення повинні відповідати характеру росту і плодоношення. Проріджування зав'язі виконується для досягнення оптимального врожаю і запобігає перевантаженню дерев.

В саду потрібно врахувати сорти-запилювачі. Від якісного запилення залежить майбутній урожай. Джмелі запилюють сад при низьких температурах. Як варіант, можна розглядати і осмій, які самі поселяються в садах, якщо для них створені відповідні умови. Для 1 га плодового саду досить мати 3-4 бджолосім'ї, що може підвищити врожайність на 10-15%.

Інтерв'ю
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее
Новообрана Верховна Рада за швидкістю прийняття законів змагається з Верховною Радою УРСР комуністичних часів, коли будь-яке питання голосувалося за хвилину: «Хто за? Хто проти? Хто утримався? — Одноголосно». Блискавично розробили і внесли... Подробнее

1
0