Спецможливості
Новини

Аграрії пропонують змінити митні правила для розвитку експорту продуктів з доданою вартістю

26.11.2024
208
Аграрії пропонують змінити митні правила для розвитку експорту продуктів з доданою вартістю фото, ілюстрація
Українська асоціація аграрного експорту звернулася до уряду з пропозицією вдосконалити митну політику. Йдеться про деталізацію кодів УКТ ЗЕД, щоб стимулювати експорт продукції з доданою вартістю, а не лише сировини.  
 
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на uaexport.
 
Сьогодні аграрна продукція становить більше половини українського експорту, але здебільшого це сировина: зерно, олія, мед тощо. Історично склалося, що Україна ще з радянських часів була експортером сировини, а її переробка здійснювалася за межами країни.
 
У митному законодавстві досі закріплена товарна номенклатура, яка не відрізняє готову продукцію від сировини. Наприклад, яблука в ящиках і насипом або фасований і нефасований мед експортуються за однаковими кодами.
 
Асоціація пропонує додати в класифікацію визначення для фасованої чи переробленої продукції. Це дозволить:
 
  • чітко розділити сировину та продукцію з доданою вартістю;
  • розширити можливості для експорту готової продукції;
  • підвищити валютні надходження.
«Реформа кодів УКТ ЗЕД відкриє нові можливості для експортерів, дозволить залучати додаткове фінансування та сприятиме розвитку переробки в Україні», — зазначають в асоціації.
Деякі країни ЄС обмежують постачання сировинної продукції, зокрема зернових і меду. Через це українські експортери втрачають можливість продавати готову продукцію, яка має додану вартість. Такі обмеження знижують мотивацію виробників інвестувати у переробку, навіть попри наявність грантів і пільгових кредитів.  
 
Асоціація вивчила митні політики США, ЄС та Туреччини і дійшла висновку, що деталізація кодів УКТ ЗЕД допоможе Україні посилити свої позиції на світовому ринку.

Інтерв'ю
Директор Сквирської сільськогосподарської дослідної станції Юрій Терновий
15 червня на Сквирській сільськогосподарській дослідній станції проводився щорічний День поля. Він був присвячений органічному землеробству, адже це єдина в Україні дослідна станція, спеціалізацією якої є органічне землеробство. Сайт «... Подробнее
Олександр Дуда
Сьогодні аграрії все частіше стикаються на своїх полях із посухою, а це означає необхідність  ротації звичних польових культур на більш посухостійкі. Однією із таких може стати  амарант. При середній урожайності в Україні 2 т/га (а на... Подробнее

1
0