Спецвозможности
Новости

Аграрії Харківщини залишаться без прибутку

27.06.2022
1524
Аграрії Харківщини залишаться без прибутку фото, иллюстрация

Найімовірніше, цьогоріч аграрії Харківщини працюватимуть собі на збиток або, в кращому разі вийдуть у нуль, — вважає експерт агрогалузі Сергій Щербань.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на informator.

Адже собівартість усіх заходів, необхідних для експорту зерна, зросла вже в 2-3 рази. Багато підприємств буде націлено на переробку зерна, тобто на борошно. Таким чином вдасться опосередковано вирішити питання із зберіганням.

Виходячи з цього, стверджує експерт, зросте і ціна товару для кінцевого споживача. Хліб може подорожчати в середньому від 20 до 40 відсотків.

«Харківська область — особливий регіон. Він завжди славився своїми працьовитими людьми та серйозними аграрними потужностями. Незважаючи на те, що вдалося засіяти більшу частину сільськогосподарських орних земель — ризики, як і раніше, колосальні», — розповів Сергій Щербань.

Він виділив три основні ризики для агрогалузі.

Перший — це якість продукції. Багато територій залишилися в окупації, багато хто розташований близько до фронту. Для того, щоб отримати якісний урожай — потрібно своєчасно та правильно вносити добрива, мікроелементи, засоби захисту рослин. Багато полів заміновані, усипані уламками, тому робота в полі часто під питанням. Є випадок у галузі, коли тракторист підірвався на міні. Тому як вносяться добрива — питання складне, відповідно може постраждати якість зерна.

Другий ризик — підвищена вологість зерна. Якщо під час жнив будуть сильні опади, то необхідні сушильні потужності. Їх через воєнні дії не вистачає. Підприємства, які раніше з цією проблемою впоралися б — знаходяться на окупованих територіях. Маленькі сушіння мають невелику продуктивність.

І третій ризик — складські приміщення. Зберігання зібраного врожаю також є проблемою, яку зараз намагаються вирішити аграрії, адже їх теж просто не вистачає.

Интервью
Олександр Дуда
Сегодня аграрии все чаще сталкиваются на своих полях с засухой, а это означает необходимость ротации привычных полевых культур на более засухоустойчивые. Одной из таких может стать амарант. При средней урожайности в Украине 2 т / га (а на... Подробнее
Роберто Хавельяна
Американское издание Future Farming взяло интервью у Роберто Хавельяны - сотрудника отдела компании John Deere, который занимается перспективными разработками мощных тракторов (серий 7R, 8R и 9R) на ближайшие 20 лет. Представляем его... Подробнее

1
0