Спецможливості
Новини

Аграріям збільшать розмір компенсації ставки за кредитами

13.07.2017
1781
Аграріям збільшать розмір компенсації ставки за кредитами фото, ілюстрація
Уряд збільшив розмір компенсації відсоткової ставки за кредитами в рамках програми їх здешевлення для аграріїв до розміру 100% облікової ставки Нацбанку для позичальників з чистим доходом до 10 млн грн

Уряд збільшив розмір компенсації відсоткової ставки за кредитами в рамках програми їх здешевлення для аграріїв до розміру 100% облікової ставки Нацбанку для позичальників з чистим доходом до 10 млн грн, а також тих, хто займається вирощуванням і розведенням великої рогатої худоби молочних порід і іншого ВРХ (раніше було 50%). Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ukranews.com.

Відповідні зміни внесені у порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів.

У документі передбачено, що з 2017 року компенсація надається за нараховані та сплачені в поточному році відсотки за користування кредитами в розмірі облікової ставки НБУ, яка діє на дату нарахування відсотків, але не перевищує розмір, передбачений кредитними договорами, тим позичальникам, у яких чистий дохід від реалізації продукції за останній рік був на рівні до 10 млн грн.

Таку ж компенсацію отримуватимуть також ті позичальники, які вирощують і розводять велику рогату худобу молочних порід і іншого ВРХ.

Для всіх інших позичальників в рамках даної програми розмір компенсації залишається на рівні 50% облікової ставки НБУ.

Часткова компенсація кредитної ставки для аграріїв надається суб'єктам господарювання АПК - юрособам незалежно від організаційно-правової форми та форми власності за укладеними кредитними договорами за умови, що сума відсотків за користування кредитами і розмір плати за надання інших банківських послуг, пов'язаних з цим кредитом, не перевищує 30% річних.

Програма поширюється на кредити на закупівлю паливно-мастильних матеріалів, насіння, міндобрив, ЗЗР, кормів, сировини та інгредієнтів для виробництва комбікормів, ветпрепаратів, молодняку ​​тварин і птиці, обладнання для тваринницьких ферм і комплексів, запчастин для ремонту сільгосп- і зрошувальної техніки, енергоносіїв, оплати послуг, пов'язаних з виконанням ремонтних робіт, робіт з підготовки та обробки грунту, захисту рослин від хвороб і шкідників, збору врожаю.

Ключові слова: АПК, кредит, Кабмин, Нацбанк

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
Вже третій рік поспіль у квітні починається масова загибель бджіл. Цього року бджолярі влаштували низку акцій протесту і написали чимало звернень до органів влади. Організатором трьох акцій протесту і автором звернення до президента... Подробнее

1
0