Аграріям спрямовано 546 млн гривень за програмою здешевлення техніки та обладнання вітчизняного виробництва
З початку року спрямовано 546 млн гривень за програмою здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва.
Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.gov.ua.
Кошти спрямовано в рамках бюджетної програми «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників» за напрямом «Часткова компенсація вартості с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва».
Так за липень сільгосптоваровиробникам, які придбали техніку та обладнання вітчизняного виробництва, спрямовано 356,6 млн гривень. Кошти отримали 2 648 аграріїв, які придбали 16754 одиниць техніки та обладнання на загальну суму 1 427,9 млн гривень.
Всього з початку року спрямовано 546 млн грн, що становить 55% від загального обсягу підтримки.
Нагадаємо, що в України діє урядова програма здешевлення с/г техніки та обладнання вітчизняного виробництва у 2021 році.
Одержувачами бюджетних коштів є юридичні особи та фізичні особи — підприємці, основною діяльністю яких є постачання с/г товарів (за визначенням, наведеним у пункті 2.15 статті 2 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України»), вироблених ними на власних або орендованих основних засобах, за умови, що питома вага вартості таких с/г товарів становить не менше 75 відсотків вартості всіх товарів, поставлених такими юридичними та фізичними особами протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно, а новоутворених с/г товаровиробників, які провадять господарську діяльність менш як 12 календарних місяців, — за результатами кожного окремого звітного періоду.
Розмір компенсації становить 25 відсотків вартості (без урахування податку на додану вартість) за придбані техніку та обладнання, які на момент здійснення через уповноважений банк оплати на їх придбання були включені до переліку, розміщеного на офіційному веб-сайті Мінекономіки.
Бюджетні кошти спрямовуються на забезпечення с/г товаровиробників вітчизняною технікою та обладнанням для агропромислового комплексу шляхом здійснення часткової компенсації вартості техніки та обладнання, що закуплені у вітчизняних виробників та/або їх дилерів.