Спецможливості
Новини

Аграріям доведеться адаптуватись до змін клімату, – НААН

03.08.2024
483
Аграріям доведеться адаптуватись до змін клімату, – НААН фото, ілюстрація

Липень в Україні запам’ятався перш за все неймовірно спекотною та сухою погодою. За багаторічними спостереженнями, такої високої температури повітря в липні не відмічалося жодного разу за весь час регулярних метеорологічних спостережень. Цей факт у своєму місячному звіті відзначили фахівці Національної академії аграрних наук України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

«З одного боку, це насторожує, оскільки виникає питання, а що буде далі, якою буде погода в подальшому? З іншого боку, перші підсумки проведеної роботи, принаймні при збиранні озимини, говорять про те, що й за таких складних метеорологічних явищ вітчизняні аграрії здатні протистояти несприятливим умовам та забезпечувати очікуваний результат», – підкреслюють учені.

У зв’язку з цим вони зауважують, що тільки дотримання технологічних вимог та чинних рекомендацій з вирощування пшениці озимої та інших основних сільськогосподарських культур дасть змогу зерновиробникам «успішно адаптуватися до кліматичних змін і досягати бажаних успіхів у нелегкій агрономічній праці». Тим більше, що, за прогнозами кліматологів, враховуючи загальновизнане глобальне потепління, кількість спекотних днів збільшуватиметься й надалі.

«Не менше буде й інших небезпечних метеорологічних явищ, негативну дію яких ми достатньо відчули вже в цьому вегетативному році при вирощуванні не тільки озимих, але і ярих культур, які є не менш важливими в структурі виробництва», – резюмується у звіті.

Ключові слова: зміни клімату, НААН

Інтерв'ю
Тиждень тому президент Зеленський підписав закон, який назвали законом про земельну децентралізацію. Сайт «Пропозиція» вирішив поцікавитися у завідувача кафедри землевпорядного проєктування НУБіП (колишня УСГА), доктора економічних наук... Подробнее
Кліматичні зміни та несприятливі для ринку умови, спричинені COVID-19, не дали змоги українським агровиробникам цього року вкотре продемонструвати світу рекордні врожаї, особливо таких пізніх культур, як кукурудза та соняшник. Втім, і той... Подробнее

1
0