Аграрії вийшли під адміністрацію президента: АРМА розпродає їхнє зерно
Вже на 11-й день каденції нового президента під його адміністрацію вийшли аграрії. 30 травня представники низки сільгосппідприємств вийшли під адміністрацію президента зі скаргою на національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, котре саме цього дня збирається розпродати їхнє зерно уп’ятеро дешевше ринкової вартості, пише propozitsiya.com.
Один з аграріїв, засновник ФГ «Скіпчанське» (с. Скіпча Городоцького р-ну Хмельницької обл.), розповів, що приїхали представники 4 господарств з Хмельницької і Вінницької областей, котрі здали 1150 т зерна соняшнику й кукурудзи на елеватор ТОВ «Ера Грейн» у с. Заможне Барського р-ну Вінницької обл. Як виявилося, це ТОВ входило до структури сумнозвісної «Агроінвестгруп», яка продала частину зерна своїх зберігачів і збанкрутувала, через що керівники компанії перебувають у розшуку.
Всього від дій «Агроінвестгруп», за словами засновника ФГ «Скіпченське», потерпіли сотні господарств по всій Україні. Коли керівники господарств, які 30 травня вийшли під адміністрацію президента, дізналися про банкрутство «Агроінвестгруп», вони вирішили, що їм пощастило, адже їхнє зерно не встигли вивезти в невідомому напрямку, як, наприклад, зерно «Аграрного фонду».
Та, як виявилося, вони рано зраділи. Генеральна прокуратура та СБУ під час розслідування справи подала клопотання про передачу зерна Національному агентству з виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів. При цьому, як відзначає засновник ФГ «Скіпченське», слідчі не просто ігнорують його та інші господарства як потерпілих, а, як склалося враження у представників господарств, роблять усе, щоб «роздерибанити» їхнє зерно. А для ФГ «Скіпченське» це відсотків 10 загального врожаю, а деякі дрібні господарства так позбулися всього свого врожаю. Наприклад, СБУ під приводом розслідування фінансування тероризму засекретила всі документи, тож господарства не знають, що відбувається з їхнім зерном. А судові ухвали щодо долі зерна, які, згідно закону, мають бути опубліковані того ж дня, не публікуються місяцями.
Тож, раз скарги господарств Генпрокуратура і МВС ігнорують, їх керівники вирішили звернутися до президента. Як розповіли аграрії, до них вийшов чоловік, який представився консультантом і провідним спеціалістом адміністрації президента і прийняв їхнє звернення. «І на цьому — все. А до вечора має пройти аукціон, на якому має бути продане наше зерно. Повертаються 90-і», — прокоментував ситуацію керівник одного з господарств з Вінничини, який теж приїхав під адміністрацію президента.
Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com