Спецможливості
Новини

Аграрії в ОРДЛО перестають обробляти поля і це велика проблема

03.04.2018
1280
Аграрії в ОРДЛО перестають обробляти поля і це велика проблема фото, ілюстрація
Аграрії в ОРДЛО перестають обробляти поля і це велика проблема

Аграрії в ОРДЛО перестають обробляти поля, в результаті чого вони заростають бур'янами. Якщо ситуація не зміниться то на відновлення цих сільгоспземель можуть знадобитися роки. Про це розповів Олександр Вінюков, директор Донецької державної сільськогосподарської дослідної станції НААН України, пише propozitsiya.com з посиланням на «Громадьске радіо».
За його словами, фермери на окупованій території залишилися відрізаними від якісних виробничих ресурсів, таких як сортооновлення, насіння високих репродукцій, гібриди.
«Нових сортів можна не купувати і вирощувати старі, але проходить п'ять-шість років і посіви настільки засмічуються, що потім уже не отримуєш бажаний результат. Падає врожайність, якість зерна», - пояснює вчений.
Насіння в ОРДЛО завести практично неможливо, а фермерські господарства, які залишилися по той бік, змусили купувати насіння в Росії. Але ті, хто там залишився, називають ці насіння сміттям, непридатним навіть на корм тваринам.
«Вони беруть тільки те, що їм дають. Популярні сорти, які користуються попитом в Ростовській області, Краснодарському краї, розпродаються на місці - те, що не потрібно, йде на Донбас», - каже Вінюков.
Але зниження врожайності, за словами вченого це не найстрашніше, оскільки незалежно від кількості, його нікуди продавати. Ринок збуту залишився один - місцевий, але там великі обсяги не потрібні, тому деякі навіть не можуть збути врожай 2015 року.

Інтерв'ю
По мірі того, як Україна виходить у світові лідери з експорту меду, зростає інтерес до бджільництва. Водночас пасічники скаржаться на низькі ринкові ціни. Віце-президент Спілки пасічників України Володимир Дмитрук у цій ситуації радить... Подробнее
Загальновизнані стандарти безпеки якості харчових продуктів - це мова, якою розмовляють імпортери, міжнародні торговельні мережі і закупівельники. Україна поки що тільки на шляху формування культури

1
0