Спецможливості
Новини

Аграрії надали свої рекомендації щодо дерегуляції в АПК

23.05.2017
1398
Аграрії надали свої рекомендації щодо дерегуляції в АПК фото, ілюстрація
Курс на дерегуляцію в аграрній галузі уряд узяв в 2015 році, розробивши стратегію розвитку АПК до 2020 року

Курс на дерегуляцію в аграрній галузі уряд узяв в 2015 році, розробивши стратегію розвитку АПК до 2020 року.

Як на практиці діє дана система, розбирався проект "Німецько-український агрополітичний діалог" (АПД). Зокрема, команда АПД провела анкетування серед аграріїв, щоб дізнатися основні потреби сільгоспвиробників, пише propozitsiya.com з посиланням на aggeek.net.

Наприклад, питання стосувалися наявності або відсутності певних законів, які могли би сприяти розвитку аграрному бізнесу; бажаних змін в галузі; оцінки практичної користі від дерегуляції. Крім цього, команда зупинилася на ряді законодавчих норм, які мають значний вплив на процес дерегуляції.

1. Обов'язкова реєстрація договорів оренди земельних ділянок

Ця норма виявилася для аграріїв болючим місцем. Багато говорили, що процес реєстрації орендних договорів дуже витратний за часом і ресурсами. Крім того, тривала і складна процедура створює великий стимул для корупції.

Виникають проблеми з реєстрацією спадщини - у деяких земельних ділянок немає кадастрових реєстраційних номерів. Власники не зацікавлені в їх отриманні, тому що це потрібно тільки при оформленні оренди. Тому всі бюрократичні питання змушені вирішувати самі товаровиробники.

На думку виробників, для підвищення ефективності системи реєстрації орендних договорів необхідно збільшити штат державних нотаріусів, ввести уніфіковану цифрову систему управління документами.

2. Екологічний контроль земель і карантинний контроль полів

Хоча особливих зауважень до даного пункту немає, аграрії кажуть про доцільність запровадження прозорої системи моніторингу екології грунтів, передачі контролюючих функцій місцевому управлінню або навіть приватному сектору, щоб підвищити відповідальність контролюючих органів.

3. Узгодження переміщення негабаритного транспорту

Обов'язкове погодження та отримання дозволів на негабаритний транспорт також сильно докучає аграрному бізнесу. Оскільки дозвільні документи видаються на певні дні, це призводить до плутанини при плануванні польових робіт.

Аграрії пропонують ввести цифрову систему щодо дотримання законодавчих норм.

4. Щоденний медичний контроль

Було б доцільно ввести систему добровільних медичних перевірок, що включають тест на алкоголь і вимірювання рівня тиску.

5. Нормування потижневого робочого часу

Трудовий кодекс не передбачає складання сезонних трудових договорів для багатьох видів агровиробництва. Тому виробники підтримують ініціативу про підписання таких документів під час додаткової робочої навантаження в період активного проведення польових робіт.

6. Перевірки пожежної безпеки

Перешкодою тут є застаріла протипожежна техніка, яка не дозволяє швидко реагувати на непередбачені ситуації. На думку виробників, держоргани також повинні бути зацікавленими в мотивації пожежних.

7. Контроль зміни кількості тварин на підприємстві

Аграрії вважають, що механізм контролю кількості тварин в господарствах варто скасувати. Як правило, він гальмує виробничий процес і не дозволяє менеджменту своєчасно реагувати на ринкові коливання.

8. Цінове регулювання аграрної продукції

Держрегулювання цін на агропродукцію негативно впливає як на самих виробників, так і на ринок в цілому. Фіксація максимальної ціни на той чи інший товар безпосередньо впливає на його якість. А це в свою чергу змушує багатьох гравців залишати ринок.

Тому аграрії підтримують вільний розвиток ринків, модернізацію підприємств і підвищення конкурентоспроможності, більшу різноманітність продуктів і гнучку цінову політику.

9. Підготовка статистичної звітності

Аграрії пропонують оцифрувати систему звітності для Держстату. Це дозволить виробникам звітувати онлайн і всього один раз.

Довідка

АПД працює в Україні за підтримки Федерального Міністерства продовольства і сільського господарства Німеччини. Основна мета - надавати консультації з питань ефективного ведення АПК.

Ключові слова: АПК, дерегуляция

Інтерв'ю
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее
Всі ми любимо у вихідні побалувати рідних і близьких візитом до пристойного ресторану, кафе, щоб посидіти, поспілкуватися, відпочити. А чи в курсі, що представники системи HoReCa давно мріють про

1
0