Спецвозможности
Новости

70 млн грн доходу принесли організаторам земельні аукціони за час воєнного стану

30.03.2022
377
70 млн грн доходу принесли організаторам земельні аукціони за час воєнного стану  фото, иллюстрация

Навіть у період воєнних дій у системі «Prozorro.Продажі» продовжують оголошуватися земельні аукціони. Із 24 лютого їх було оголошено 1906, із них ті, що стосуються сільськогосподарських земель, — 1484, повідомила пресслужба «Prozorro.Продажі».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Площа всіх земельних ділянок сягає 11 тис. га. Стартова ціна за всіма лотами — 378 млн грн.

Лідери серед регіонів за кількістю оголошених аукціонів — Одеська, Київська, Львівська, Черкаська, Чернігівська області.

440 оголошених аукціонів уже мають свого переможця. Організатори отримають майже 70 млн грн доходу (зростання стартової ціни — більш ніж у три рази).

Крім того, нагадаємо, що 24 березня цього року Верховна Рада України дозволила не проводити аукціони з оренди с/г землі державної та комунальної власності на час воєнного стану. Ці зміни до Земельного кодексу зумовлені потребою встигнути провести посівні роботи в повній мірі. 

Такі землі можуть передаватися в оренду лише воєнними адміністраціями за спеціальною процедурою строком на 1 рік без права продовження.

Оголошення повторних чи нових аукціонів з оренди с/г землі державної та комунальної власності забороняється — воно може бути відновлено після завершення воєнного стану. 

Усі онлайн-аукціони, що були оголошені раніше і не відбулися до набрання чинності цих змін, скасовані.

Интервью
Система аграрных расписок (АР) работает в 8 областях: Харьковской, Полтавской, Черкасской, Винницкой, Хмельницкой, Тернопольской, Сумской и Николаевской. По состоянию на середину апреля в Украине
 Стручков
В Украине практически отсутствует собственное производство СЗР(средства защиты ратений). Спрос на эту продукцию удовлетворяется благодаря импорту. Экономический кризис привел к увеличению фальсификата

1
0