Спецможливості
Новини

12 країн ЄС залучені до проєкту створення майбутньої системи безпечності харчових продуктів

08.10.2020
796
12 країн ЄС залучені до проєкту створення майбутньої системи безпечності харчових продуктів фото, ілюстрація

23 групи з 12 країн працюють разом у рамках трирічного проєкту з майбутнього європейської системи безпечності харчових продуктів, який координується італійськими дослідниками з Consiglio Nazionale Delle Ricerche.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на euromeatnews.

Робота розрахована на період із початку 2021 року до кінця 2023 року з бюджетом у 3 млн євро. Проєкт фінансується ЄС.

Багатостороння платформа дозволить партнерам отримати доступ до ресурсів і даних, синхронізувати стратегії досліджень у галузі безпечності харчових продуктів, обмінюватися науковими знаннями і внеском у майбутнє європейської системи безпечності харчових продуктів.

Для гарантування довгострокової взаємодії науки, політики і суспільства буде створено Європейський форум із безпечності харчових продуктів.

Групи, які беруть участь у проєкті, представляють Італію, Австрію, Бельгію, Фінляндію, Нідерланди, Німеччину, Чехію, Румунію, Португалію, Албанію, Туніс і Швейцарію.

Це перший проєкт за програмою «Підтримка систем безпечності харчових продуктів майбутнього», який фінансується Європейською Комісією.

«Занепокоєність споживачів щодо прозорості процесу оцінки безпечності наших продуктів харчування, а також технологічні розробки й інновації показали, що необхідно замислитися про систему безпечності харчових продуктів майбутнього ЄС», — ідеться в меморандумі.

Наукові експерти в галузі безпечності харчових продуктів працюватимуть разом із фахівцями, які володіють знаннями з розвитку і структурування участі. Також залучатимуть зацікавлені сторони, електронні платформи, інструменти інтелектуального управління даними. У роботі також братимуть участь споживачі, представники харчової та кормової промисловості.

Інтерв'ю
В українському сільському господарстві, здається, немає більш суперечливої культури, ніж часник. З одного боку, порівняно високі й стабільні ціни та безроздільне панування імпорту на внутрішньому ринку повинні свідчити про високу... Подробнее
Сьогодні перед українськими аграріями постає багато питань щодо ведення бізнесу. Сьогодення в умовах війни вимагає організованих рішень, оптимізації бізнес-процесів та економії. Юрій Кулик, директор з інноваційних технологій у рослинництві... Подробнее

1
0