Спецможливості
Новини

Подорожчання нафти призвело до різкого зростання біржових цін на сою, ріпак та соєву олію

05.11.2020
1756
Подорожчання нафти призвело до різкого зростання біржових цін на сою, ріпак та соєву олію фото, ілюстрація

Вчорашнє зростання цін на нафту на 2% призвело до бурхливого підвищення котирувань на сою та соєву олію одразу на 4,5%.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

На тлі спекулятивного зростання фінансового ринку США та цін на нафту ф’ючерси на сою на біржі у США вчора виросли на 4,4% до 403,5 $/т. Котирування підтримують посушливі умови у південних регіонах Південної Америки, де зберігається дефіцит вологи, а також прогнозоване аналітиками зниження врожаю сої у США до 114-115 млн т.

Грудневі ф’ючерси на соєву олію на біржі у США вчора виросли на 4,5% до 771 $/т, хоча котирування на рослинні олії на біржі в Китаї піднялися лише на 2%.

Ф’ючерси на пальмову олію на біржі в Малайзії вчора виросли на 0,9% до найвищого з січня рівня 3087 рінггитів/т або 743,5 $/т внаслідок можливого зменшення запасів до 4-річного мінімуму на тлі активізації експорту та скорочення виробництва.

За оцінками Сінгапурського інвестиційного банку CGS-CIMB, запаси пальмової олії у Малайзії на кінець жовтня зменшаться, у порівнянні з вереснем, на 8% до найнижчого з 2016 рівня 1,59 млн т, що на 33% поступатиметься торішньому показнику. 

Скорочення запасів обумовлене зниженням виробництва у жовтні на 6% до 1,76 млн т внаслідок тривалого дефіциту робочої сили через Covid-19 та збільшенням експорту на 5% до 1,7 млн т завдяки підвищеному попиту з боку Індії.

Лютневі ф’ючерси на ріпак на біржі в Парижі слідом за цінами на сою вчора виросли на 2% до 396 €/т або 465,2 $/т.

Різкі стрибки біржових цін не є наслідком реального збільшення попиту на світових ринках. Основний імпортер сої з США — Китай з 15 жовтня не купує сою у США , очікуючи підсумків виборів, оскільки в разі перемоги Байдена, Китаю, імовірно, не доведеться виконувати свої зобов’язання.

Експерти FAS USDA знизили прогноз імпорту сої до Китаю у 2020/21 МР до 95 млн т, що поступатиметься рекордному показнику 98,5 млн т сезону 2019/20. Прогноз виробництва сої для КНР у 2020/21 МР зменшили до 18 млн т, що на 1 млн т перевищить показник 2019/20 МР.

 

Ключові слова: Соя, ріпак, олія, ціна

Інтерв'ю
Сергій Потапов, менеджер з розвитку плодоовочевого бізнесу Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва, як виявилось, давно обізнаний з горіховою тематикою. А зараз серед партнерів проекту є і одне об’єднання виробників горіхів... Подробнее
Щороку дистриб’юторам українського аграрного ринку стає дедалі важче працювати. Вони вимушені переглядати своє ставлення до процесу дистриб’юції, трансформуватися із просто продавців матеріально-технічних цінностей (МТЦ) у постачальників... Подробнее

1
0