Спецвозможности
Новости

Париж - аграрна столиця світу

05.06.2008
556
Париж - аграрна столиця світу фото, иллюстрация

Париж - аграрна столиця світу

Цього року в Парижі одночасно відбулися два міжнародних аграрних свята: SIA - у Версальському Експоцентрі та SIMA - у Паризькому північному виставковому центрі. На тиждень столиця Франції стала сільськогосподарською столицею світу.

Загальна територія, яку займає SIMA, становить 220 000 м2 - 7 залів плюс площа просто неба. Кількість учасників становила 1430, з них 200 представили свою продукцію вперше. Свої досягнення продемонстрували представники 32 країн. Відвідали ж виставку 200 тисяч візитерів, 20 відсотків із яких завітали з-за кордону.
Виставка проходила в рамках Міжнародного тижня сільського господарства .
Загалом SIMA розподілилася за напрямами так: сільгосптехніка, розведення тварин та годівля. Центральне місце, поза сумнівом, належить сільгоспмашинам та обладнанню. За обсягами продажів - 3,83 млрд Євро - ринок аграрної техніки Франції є першим у Європі та другим у світі. Лідери цього ринку, що виробляють трактори, комбайни, сівалки, машини для внесення рідких та мінеральних добрив, обприскувачі, косарки, обладнання для зберігання й сортування фруктів та овочів, машини для лісозаготівлі, трейлери, двигуни та інше, представили свою продукцію на SIMA.
SIMAGENA представила сектор розведення худоби. Цього року увагу було сфокусовано здебільшого на м`ясних породах. Найбільший ринг для демонстрації найкращих тварин у третьому залі став серцем виставки. 420 голів племінної худоби були представлені на конкурсі. Були представлені також досягнення в галузі доїння, годівлі, генетичні розробки.
Окремий зал надали новим технологіям господарювання. Спеціалісти консультували щодо оптимізації менеджменту фермерського господарства.
Як і кожна міжнародна виставка, SIMA має своїх медалістів за інновації - 6 золотих і 15 срібних. Номінанти, що брали участь у конкурсі, мали продемонструвати свої досягнення у вдосконаленні процесу сільгоспвиробництва у п`яти ключових напрямах: автоматизований контроль для поліпшення якості робіт; технологічні або соціо-економічні удосконалення безпеки на фермі; технологія та допомога у прийнятті рішень у новому сільському господарстві з орієнтацією на довкілля; інтернет-консультації; сенсори та обладнання для моніторингу напрямку руху агрегатів та практичне впровадження ідей.
Перші переможці тисячоліття відобразили динаміку постачання сільськогосподарського сектора, яка вимагає знання потреб споживачів, наявності наукового потенціалу та технічних ресурсів. Переможців обирала міжнародна комісія, яка складається з інженерів та науковців.
Предомінантна роль загальної аграрної політики в глобалізації сільгоспринку та потреба обробляти землю, зважаючи на екологію та навколишнє середовище, стала для сектора забезпечення аграріїв засобами виробництва поштовхом до інновацій.
Такі основні тенденції розвитку формують фермера майбутнього, але сьогоднішній фермер має послуговуватися таким девізом: "Виробництво без надлишку, найвигідніша реалізація з урахуванням здоров`я людей та стану навколишнього середовища у добре організованому просторі".
Комісія виділила 41 експонат. Ці експонати відбивали головні еволюційні тенденції в сільському господарстві. Пропонуємо вашій увазі деякі з них.
У номінації "автоматичний контроль навісного обладнання" нагороди отримали:
q "Нью Холланд" - за триступеневу автоматичну коробку передач, яка має сенсор вибору економічної швидкості відповідно до грунтових умов;
q "Фендт" (відділення АГКО) - за нову функцію віртуального контролю агрегатів та навісного обладнання, яка покращує його приєднання та визначення напрямку руху (золота медаль). Додаткова функція стосується терміналу "Варіо" на тракторах серії 700 чи 900. Система складається з трьох частин: інтегроване з`єднання із зовнішнім гніздом, програмний інтерфейс та додаткова пам`ять терміналу. Комп`ютер збирає інформацію про "потреби" трактора, тобто швидкість, потужність двигуна тощо, а потім видає електронні команди, які довершують команди різних механізмів контролю. Система "Сіберстік" напряму контролює обладнання, а "Варіо" контролює термінал. Сумісність трактора й обладнання не потребує додаткових витрат на контролюючі елементи, а інтегрований контроль істотно поліпшує комфорт водія;
q "Рено Егрікалчере" - за універсальний інструмент контролю, автоматично конфігурований калькулятором, який включає екран та контролюючий важіль.
Серед розробок удосконалення автоматизації контролю напрямку руху агрегатів слід відзначити компанію "Лемкен". Як видно з розробок, робочі цикли можна автоматизувати, маневрування швидкістю та безпеку оператора можна вдосконалювати. Трактором, оснащеним плугом, можна керувати з кабіни трактора. Тому система автоматичного контролю та управління гідравлічних функцій причіпних плугів стала гордістю "Лемкен" і "Поттінгер". Сконструйовані пристрої допомагають уникнути втомлюючих операцій з прилаштування обладнання та полегшують процес розвертання на краю незораного поля. Ці функції записані в пам`яті бортового комп`ютера й активізуються натисканням кнопки, коли тракторист під`їздить до кінця борозни. Запам`ятовані функції відновлюються після зміни робочого процесу, адже можна орати на різних ділянках - краях хащ, канав, біля огорож, коли маневрування ускладнене.
За нові принципи вдосконалення польових робіт було відзначено конічний ролерний кукурудзозбиральний комбайн від "Клаас". Завдяки валикам на кінцях можна зрізати стебла різної товщини і висоти для виробництва більш гомогенних кормів, які легко видаляються. Основа стебла, більш широка, подрібнюється на частки в кілька сантиметрів, а верхівки - не більш ніж на 10 см. Завдяки збільшенню швидкості зрізання з грубих і тонких часток утворюється однорідна маса.
Для фермерів-скотарів компанія "Євромарк" презентувала підбирач, який має змінні центральні камери. Товщина запакованого фуражу може швидко змінюватися (від компактного в центрі для соломи до м`якого для сіна) поворотом мультипозиційного бруса.
Кормороздавач від "Калвет" завантажує силос, змішує його та розподіляє з бункера. З його допомогою можна нагодувати худобу повноцінним раціоном з трави, кукурудзи та концентратів на малій чи середній фермі з обмеженим капіталом.
У номінації "безпека управління машинами" найкращими були:
q Підбирач від "Квернеленду", що отримав срібну медаль. Самокерований вал дає змогу буксирувати обгортач після підбирача слід у слід, що дуже зручно для маневрування та зменшення ризику травмування.Збільшення кількості агрегатів вимагає від тракториста виконання трюків, особливо при розвертанні в кінці поля. За прес-підбирачем чіпляють агрегат, який виконує операції обгортання і пакування. Він має вал для автоматичного чи ручного керування колесами і навіть замикання їх при швидкому русі.Така комбінація дає змогу легше управляти агрегатом під час роботи на схилах. Автокерувальний вал можна використовувати і в інших машинах та агрегатах, адже повороти виконувати значно легше. Заощаджується час і паливо.
q Передня вісь у тракторі від "Рено Егрікалчере" має на кожному колесі активні підвіски, що їх водій контролює з кабіни. Концепція включає інші елементи підвіски, такі як 4 амортизатори кабіни, підйомник та сидіння водія.
Велику увагу сучасні машинобудівники приділяють комфорту оператора, адже це знижує кількість нещасних випадків на виробництві. Яскравим прикладом є обладнання від "Дьяболо-Манус" для дистанційного управління, яке дає змогу змінювати параметри роботи обладнання в доїльному залі. Швидкість дії та простота використання ( навіть протягом доїння) - його найбільші переваги. Тепер не потрібно управляти електронними та електричними приладами вручну. Лічильники молока попереджують про зміни якості молока. Обладнання водостійке.
"Лелі" представила нові силіконові патрубки, які набирають форми зручної для соска. А нова система МКуС аналізує кожен сосок за кольором, провідністю, спорожненням та температурою - показниками здоров`я тварини.
Рукав доїльного робота "Леонардо" може одночасно обслуговувати 4 бокси. Ротативна щітка очищує соски. Робот розрахований на стадо до 170 тварин. Мінімальна кількість корів на 2 бокси - 90 голів.
Видалення брудної води та гною значно полегшилося завдяки повітряній помпі від компанії "Байєр", яка автоматично все це прибирає.
Неможливо обминути й удосконалення процесу розкидання добрив.
Центрифужний розкидач від "Кюн", що регулюється обертанням диска, відзначено золотою медаллю. Розкидач задовольняє чотири вимоги автоматизованого контролю норм внесення добрив на гектар: спрощене регулювання і визначення напрямку руху на краях поля, запобігання перевантаженню задньої осі трактора, і конструкція ця зручна для фермерських господарств. Добрива розкидаються на ширину 12-36 м. Система регулювання аналізує різницю тиску на кожному гідравлічному диску. Електронний механізм підраховує різницю в тиску мастила, що подається і повертається при кожному оберті диска відповідно до потрібної норми внесення і ширини розкидання. Розкидач регулює однорідність процесу внесення добрив як в центрі поля, так і біля його меж. Оператор може легко змінювати кут розкидання, сила струменя регулюється автоматично.
Ось короткий перелік новинок, які можна було побачити в Парижі.
Один із членів комісії з інновацій зазначив: "Майбутнє приносить нам і нові технології, і нові терміни - "віртуальний ринок", "системи прийняття рішень" та "комунікаційні системи", "думаючі системи", "інтерзв`язок", "діалог людини з машиною", "розпізнавальні екрани", "супутникове керування та визначення місцезнаходження сільгоспмашин". Ці терміни є відкриттям, і вони ж будуть лейтмотивом ХХІ століття." А його колега додав: "Немає нічого простішого, ніж згадувати минуле чи прогнозувати майбутнє, а от розуміти сучасне - то зовсім інша річ".

Редакція журналу щиро дякує представництву корпорації АГКО
в Україні за можливість відвідати SIMA.

Интервью
В первой части статьи мы писали об опыте использования системы​ КОНВИЗО® СМАРТ хозяйствами Черниговщины. Теперь предлагаем читателям ознакомиться с впечатлениями о системе КОНВИЗО® СМАРТ аграриев ведущего сахаропроизводящего региона... Подробнее
Несколько месяцев назад ассоциацию «Укрсадпром» возглавил кандидат с.-х. наук Александр Матвиец, который ранее был заместителем председателя ассоциации, позже Председателем Ревизионной комиссии. На днях сайт «Пропозиція» пообщался с ним об... Подробнее

1
0