7 червня 2017

Як обрати оптимальну програму агрострахування?

Страхові програми, що діють сьогодні в Україні, дають можливість компенсувати втрати від погодних ризиків, що найактуальніші для конкретного регіону. Страховик готовий підібрати найоптимальнішу пропозицію. Детальніше розповіла керівник Проекту Міжнародної фінансової корпорації «Розвиток фінансування аграрного сектора у Європі та Центральній Азії» Лія Сорока, пише propozitsiya.com з посиланням на газету «АгроМаркет».

За її словами, у сезоні-2017 діють такі програми: мультиризикового страхування майбутнього врожаю (покриття впливу всіх можливих погодних ризиків), зазначені ризики - коли вибирається один або кілька погодних ризиків, найчастіше град, страхування індексів погоди - коли страхують критичний період із позиції вегетації та можливості втручання несприятливих погодних явищ.

Страховий договір можна укласти як на весь період вирощування сільськогосподарської культури, так і на критично важливий період.

Від того, який об’єкт застраховано, залежить вартість страховки й можливий рівень компенсації втрат. Наприклад, страхуючи пшеницю, є можливість вибрати, що саме застрахувати: вартість насіння - 45 $/га, собівартість вирощування культури - 400 $/га чи вартість майбутнього врожаю - 550 $/га.

В Україні страховий тариф перебуває в межах від 3 до 12%. Він відображає, як часто трапляється погодне явище, і у якому обсязі воно може знищити врожай культури, яку заплановано страхувати, залежно від регіону й застрахованої культури.

У страховій практиці України заведено застосовувати франшизу, проте вона дозволяє робити не зовсім прозорі розрахунки страхових платежів.

Формула 30% + 70% не дорівнює 100%. Розглянемо приклад, коли ми страхуємо собівартість вирощування пшениці за страхового тарифу в 5%:

- застосовуючи франшизу 30%, вартість страховки обійдеться у $400 ? 5% = 20 $/га, а за повної втрати врожаю страхове відшкодування буде розраховано з поправкою на % франшизи й становитиме $400 ? (100% – 30%)=280 $/га.

- застосовуючи покриття 70%, передусім роблять перерахунок вартості об’єкта страхування, в нашому прикладі вона становить: $400 ? 70% = 280 $/га, калькуляція вартості страховки така: $280 ? 5% = 14 $/га, і в разі повної втрати врожаю аграрій отримає ті самі 280 $/га.

Перед укладанням страхового договору представник страхової компанії приїздить на передстраховий огляд і фіксує задовільний стан об’єкта страхування. Це той час, коли доцільно обговорити всі умови страхування, додаткові побажання щодо ризиків, які покриваються, термінів страхування. Результатом є складання «Акта передстрахового огляду». До візиту представника страхової компанії потрібно підготувати «Карту-схему полів», а також «Заяву на страхування», де будуть вказані всі поля, що планують передати на страхування з їх точними GPS-координатами.

У разі настання страхового випадку в період дії страхового договору потрібно обов’язково повідомити страхову компанію про те, що спостерігаються погодні умови, які є причиною втрати врожаю. Залежно від погодного явища представник страхової компанії повинен приїхати протягом 3–7 днів (наприклад, град) або за 1–2 тижні до збору врожаю - посуха. Всі терміни проведення польових робіт і візити страховика мають бути узгоджені. Не можна проводити будь-які польові роботи до візиту представника страхової компанії. Якщо польові роботи зі збирання врожаю були проведені, а страховик фізично не мав можливості зафіксувати факт втрати врожаю, скажімо, приїхав через день після жнив, це є аргументом для відмови у виплаті страхового відшкодування.

Страхова виплата здійснюється на підставі «Акта огляду пошкодженої ділянки», який складається представником страхової компанії у вашій присутності. Щоб уникнути розбіжностей, рекомендуємо ознайомитися з методиками оцінки збитків ще до укладання страхового договору й брати активну участь у страховому огляді. Так само зверніть увагу й обговоріть заздалегідь зі страховиком, як формуватиметься база нарахування страхового відшкодування в разі настання страхового випадку. «Акт розрахунку страхового відшкодування» є підставою для виплати страхового відшкодування. Що ж до термінів виплати, страховики дотримуються 30 календарних днів за відсутності істотних розбіжностей у врегулюванні збитків.

Перелічені вище програми надають такі страхові компанії, як: «Аска», «АльфаСтрахування», «AXA страхування», «Брокбізнес», «Здорово», «Інго Україна», «Оранта», «Оранта-Січ», УАСК, УПСК, «Універсальна», ТАС, «Фініст» й інші.

Banner
Banner

Читайте також

Світові запаси кукурудзи знову скоротилися, але трейдери поки не панікують
17:00 Вчора

Світові запаси кукурудзи знову скоротилися, але трейдери поки не панікують

Міністерство сільського господарства США (USDA) у червневому звіті знову знизило прогноз світових запасів кукурудзи на маркетингові роки 2024/25 та 2025/26.

Аграрії прифронтових територій вимагають рішень: борги, фортифікації, контроль та обмеження експорту
16:00 Вчора

Аграрії прифронтових територій вимагають рішень: борги, фортифікації, контроль та обмеження експорту

У Запоріжжі відбулися комітетські слухання, присвячені проблемам аграріїв із прифронтових і окупованих територій.

НІБУЛОН уклав контракт на перевалку 1 млн т агропродукції
15:00 Вчора

НІБУЛОН уклав контракт на перевалку 1 млн т агропродукції

У межах підготовки до нового маркетингового року «НІБУЛОН» уклав контракт на перевалку до 1 мільйона тонн агропродукції з Чорноморським морським портом.

Світові запаси пшениці зменшаться, але ціни не поспішають рости
14:00 Вчора

Світові запаси пшениці зменшаться, але ціни не поспішають рости

У червневому звіті Міністерство сільського господарства США (USDA) знизило прогноз світових кінцевих запасів пшениці, але це поки не вплинуло на зростання цін.

ЄС з 1 липня підвищить тарифи на російську та білоруську агропродукцію та добрива
13:00 Вчора

ЄС з 1 липня підвищить тарифи на російську та білоруську агропродукцію та добрива

Рада ЄС ухвалила регламент, який запроваджує з 1 липня цього року нові тарифи на сільськогосподарську продукцію та деякі добрива з росії та білорусі, що раніше ще не підлягали додатковим митним збо

На півдні Одещини розпочали збір озимого ячменю та гороху
12:00 Вчора

На півдні Одещини розпочали збір озимого ячменю та гороху

У південних районах Одеської області — Ізмаїльському, Болградському та Білгород-Дністровському — аграрії вийшли в поле: стартували жнива. Почали зі збирання озимого ячменю та зимуючого гороху.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

БЕБ викрило шахрайство з аграрними грантами на 80 мільйонів гривень
8 червня 2025

БЕБ викрило шахрайство з аграрними грантами на 80 мільйонів гривень

Детективи Бюро економічної безпеки України виявили масштабну схему привласнення коштів, виділених у межах державної грантової програми на розвиток садівництва, ягідництва та виноградарства.

Banner

Наші партнери