7 червня 2017

Як обрати оптимальну програму агрострахування?

Страхові програми, що діють сьогодні в Україні, дають можливість компенсувати втрати від погодних ризиків, що найактуальніші для конкретного регіону. Страховик готовий підібрати найоптимальнішу пропозицію. Детальніше розповіла керівник Проекту Міжнародної фінансової корпорації «Розвиток фінансування аграрного сектора у Європі та Центральній Азії» Лія Сорока, пише propozitsiya.com з посиланням на газету «АгроМаркет».

За її словами, у сезоні-2017 діють такі програми: мультиризикового страхування майбутнього врожаю (покриття впливу всіх можливих погодних ризиків), зазначені ризики - коли вибирається один або кілька погодних ризиків, найчастіше град, страхування індексів погоди - коли страхують критичний період із позиції вегетації та можливості втручання несприятливих погодних явищ.

Страховий договір можна укласти як на весь період вирощування сільськогосподарської культури, так і на критично важливий період.

Від того, який об’єкт застраховано, залежить вартість страховки й можливий рівень компенсації втрат. Наприклад, страхуючи пшеницю, є можливість вибрати, що саме застрахувати: вартість насіння - 45 $/га, собівартість вирощування культури - 400 $/га чи вартість майбутнього врожаю - 550 $/га.

В Україні страховий тариф перебуває в межах від 3 до 12%. Він відображає, як часто трапляється погодне явище, і у якому обсязі воно може знищити врожай культури, яку заплановано страхувати, залежно від регіону й застрахованої культури.

У страховій практиці України заведено застосовувати франшизу, проте вона дозволяє робити не зовсім прозорі розрахунки страхових платежів.

Формула 30% + 70% не дорівнює 100%. Розглянемо приклад, коли ми страхуємо собівартість вирощування пшениці за страхового тарифу в 5%:

- застосовуючи франшизу 30%, вартість страховки обійдеться у $400 ? 5% = 20 $/га, а за повної втрати врожаю страхове відшкодування буде розраховано з поправкою на % франшизи й становитиме $400 ? (100% – 30%)=280 $/га.

- застосовуючи покриття 70%, передусім роблять перерахунок вартості об’єкта страхування, в нашому прикладі вона становить: $400 ? 70% = 280 $/га, калькуляція вартості страховки така: $280 ? 5% = 14 $/га, і в разі повної втрати врожаю аграрій отримає ті самі 280 $/га.

Перед укладанням страхового договору представник страхової компанії приїздить на передстраховий огляд і фіксує задовільний стан об’єкта страхування. Це той час, коли доцільно обговорити всі умови страхування, додаткові побажання щодо ризиків, які покриваються, термінів страхування. Результатом є складання «Акта передстрахового огляду». До візиту представника страхової компанії потрібно підготувати «Карту-схему полів», а також «Заяву на страхування», де будуть вказані всі поля, що планують передати на страхування з їх точними GPS-координатами.

У разі настання страхового випадку в період дії страхового договору потрібно обов’язково повідомити страхову компанію про те, що спостерігаються погодні умови, які є причиною втрати врожаю. Залежно від погодного явища представник страхової компанії повинен приїхати протягом 3–7 днів (наприклад, град) або за 1–2 тижні до збору врожаю - посуха. Всі терміни проведення польових робіт і візити страховика мають бути узгоджені. Не можна проводити будь-які польові роботи до візиту представника страхової компанії. Якщо польові роботи зі збирання врожаю були проведені, а страховик фізично не мав можливості зафіксувати факт втрати врожаю, скажімо, приїхав через день після жнив, це є аргументом для відмови у виплаті страхового відшкодування.

Страхова виплата здійснюється на підставі «Акта огляду пошкодженої ділянки», який складається представником страхової компанії у вашій присутності. Щоб уникнути розбіжностей, рекомендуємо ознайомитися з методиками оцінки збитків ще до укладання страхового договору й брати активну участь у страховому огляді. Так само зверніть увагу й обговоріть заздалегідь зі страховиком, як формуватиметься база нарахування страхового відшкодування в разі настання страхового випадку. «Акт розрахунку страхового відшкодування» є підставою для виплати страхового відшкодування. Що ж до термінів виплати, страховики дотримуються 30 календарних днів за відсутності істотних розбіжностей у врегулюванні збитків.

Перелічені вище програми надають такі страхові компанії, як: «Аска», «АльфаСтрахування», «AXA страхування», «Брокбізнес», «Здорово», «Інго Україна», «Оранта», «Оранта-Січ», УАСК, УПСК, «Універсальна», ТАС, «Фініст» й інші.

Banner
Banner

Читайте також

На Чернігівщині вивели перший український сорт їстівного лопуха, але проблема в бюрократії
14:00 Сьогодні

На Чернігівщині вивели перший український сорт їстівного лопуха, але проблема в бюрократії

На дослідній станції «Маяк» у селі Крути на Чернігівщині селекціонери вивели перший вітчизняний сорт овочевого лопуха. Уже цього року його планують подати до державного реєстру сортів.

Що варто знати про сертифікацію ISCC: відповіді на популярні питання від Органік Стандарт
12:00 Сьогодні

Що варто знати про сертифікацію ISCC: відповіді на популярні питання від Органік Стандарт

Компанія «Органік Стандарт» поділилася відповідями на часті запитання від виробників, які хочуть пройти сертифікацію за стандартами ISCC EU або ISCC PLUS.

Чому черешня стає «золотою» ягодою: що потрібно знати виробникам
10:00 Сьогодні

Чому черешня стає «золотою» ягодою: що потрібно знати виробникам

Черешня — не з простих культур, але саме вона сьогодні має одні з найбільших перспектив серед плодових.

НІБУЛОН: сталий розвиток — це також про громади та працівників
18:00 Вчора

НІБУЛОН: сталий розвиток — це також про громади та працівників

Соціальна складова стала важливою частиною першого звіту «НІБУЛОНу» зі сталого розвитку. Компанія впроваджує програми підтримки ветеранів, осіб з інвалідністю та внутрішньо переміщених осіб.

Ціни на зерно в Україні: найбільші зміни — на ринку сої та пшениці
17:00 Вчора

Ціни на зерно в Україні: найбільші зміни — на ринку сої та пшениці

Станом на 19 червня 2025 року закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні демонструють змішані тенденції. Найбільші зміни — на ринку сої та пшениці.

Садівництво в Україні: галузь виживає, але потребує підтримки
16:00 Вчора

Садівництво в Україні: галузь виживає, але потребує підтримки

Українське садівництво переживає непрості часи. Нові сади майже не закладають, старі — поступово зникають. Водночас попит на фрукти і ягоди не падає, тож ціни зростають щороку.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Kernel у серці інновацій AMAZONE: технічна команда агрохолдингу здійснила візит на заводи у Німеччині
16 червня 2025

Kernel у серці інновацій AMAZONE: технічна команда агрохолдингу здійснила візит на заводи у Німеччині

З 2 по 6 червня 2025 року команда інженерів, IT-фахівців і спеціалістів з точного землеробства компанії Kernel, одного з найбільших агрохолдингів України, здійснила технічний візит на підприємства

Banner

Наші партнери