23 червня 2017

Думки та коментарі експертів АПК, 19-23 червня

У сьогоднішньому дайджесті propozitsiya.com незвично багато різких висловлювань фермерів. Також варто прислухатися і до думки українських та зарубіжних експертів ринку.

ЄС продовжує шукати "пряники", які дозволять стимулювати українську владу до продовження і поглиблення реформ, і привертає в "союзники" аграріїв, - звернув увагу д.е.н., керівник економічних програм Інституту суспільно-економічних досліджень Ярослав Жалило.

Україну треба зробити особливою экономічною зоною для Європи, - запропонував екс-міністр фінансів Польщі, глава Центру досліджень по трансформації, інтеграції та глобалізації Гжегож Колодка.

Як побороти корупцію - поради від експерта аграрного ринку Жан-Жака Ерве.

Досвід французьких компаній може бути застосований для розвитку аграрної переробки в Україні та впровадження європейських стандартів якості, - заявив перший заступник міністра аграрної політики і продовольства України Максим Мартинюк.

Щоб земельна  реформа відбулася, потрібно переконати малих фермерів, - попередив старший економіст проекту "Підтримка реформ в сільському господарстві та земельних відносинах в Україні" Київської школи економіки Олег Нів'євський.

На сьогодні є супер багаті, які скуплять 10% землі та є супер бідні, які не куплять нічого. А решта 90% ресурсу піде іноземцям, - упевнений керівник ДП ДГ "Асканійське" Віктор Найдьонов.

Бізнес навчився знаходити баланс попиту і пропозиції, - думка виконавчого директора Європейської Бізнес Асоціації Ганни Дерев'янко.

Все більше іноземних компаній виявляють інтерес до спільних з українськими виробниками сільгосптехніки проектам, - зазначив керівник керуючої компанії "Укрсільгоспмаш" Олександр Олійник.

Малі coaster-порти можуть втратити привабливість для експортерів, - керівник проекту "Агротрейдинг" компанії UMG AGRO Валенті Сельвесюк.

Інвестування в фермерів допоможе впоратися з посухою, - сказав генеральний директор FAO Жозе Граціану да Сілва.

Весняно-польові роботи українських аграріїв в поточному році обійшлися в рекордні 100 млрд грн, при тому, що уряд за рахунок бюджетних коштів компенсував їм лише мінімум витрат, - підрахував експерт з аграрних питань Денис Марчук.

Статистичні дані про стан технічного парку вітчизняного АПК вказують на те, що Україна підходить до межі, за якою не зможе справлятися з прибиранням свого найбільшого багатства - пшениці.

Маленькі компанії зараз отримали реальний шанс зайняти свою нішу, - підштовхує до дій національний консультант FAO з питань біобезпеки та ветеринарії Віталій Башинський.

Європейські постачальники овочів в основних країнах-виробниках стурбовані впливом на культури відкритого грунту спекотної і посушливої ​​погоди, яка встановилася після аномально холодної весни.

Експерти прогнозують зниження на ринку олійних в Україні.

Протягом останніх двох років політика влади спрямована на те, щоб витягнути з агропромислового комплексу оборотні кошти, - робить висновок голова асоціації фермерів Харківської області Іван Биков.

Деякі сільськогосподарські культури вирощувати вже невигідно. Які саме - розповів фермер з Черкаської області Віктор Гончаренко.

Протягом останніх трьох років фермерів методично позбавляють пільг. Українські фермери змушені жити за законами джунглів, - думка фермера Леоніда Кириченка з Херсонщини.

На даний момент аграрії і фермерські господарства бачать від держави нуль підтримки. Йде податковий пресинг, - робить висновок керівник ДП ДГ "Асканійське" Віктор Найдьонов.

Фермери та агрономи прогонозують, що через низький урожай і зростання витрат до кінця року буханка хліба може коштувати 12-17 грн.

Виробники можуть зіткнутися зі зниженням попиту на горох.

Аграрії замовляють сільгосптехніку, яка ще на стадії прототипів і купують максимально укомплектовані агрегати, - порадував директор компанії "Дойче Аграртехнік" Анатолій Соловйов.

В українців нижчі вимоги до якості імпортної продукції, ніж в Європі, - констатував директор Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Banner
Banner

Читайте також

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство
17:00 Сьогодні

Греція допоможе Херсонщині відновлювати сільське господарство

Начальник Херсонської ОВА Олександр Прокудін підписав меморандум про співпрацю між Херсонською ОВА та регіонами Греції через платформу TIASI.

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту
16:00 Сьогодні

Аграрії проти експортного мита на сою та ріпак: ВАР звернулася до парламенту

Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР), яка представляє понад 1300 малих і середніх фермерських господарств з усієї України, закликала народних депутатів не допустити введення нових експортних мит на сою

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!
15:43 Сьогодні

ПІДТРИМАЄМО НАШИХ ЗАХИСНИКІВ!

Як тільки-но розпочалося повномасштабне вторгнення росії в Україну, головний редактор сайту «Пропозиція» Богдан Малиновський (

Посівна на Житомирщині завершена
15:00 Сьогодні

Посівна на Житомирщині завершена

Попри складні умови воєнного стану, аграрії Житомирщини успішно завершили посівну кампанію ярих сільськогосподарських культур урожаю 2025 року.

Ціни на огірки продовжують падати
14:00 Сьогодні

Ціни на огірки продовжують падати

В Україні швидко дешевшають тепличні огірки. Чергове зниження цін у даному сегменті експерти проекту називають традиційним через збільшення на ринку пропозиції даних овочів із літніх теплиць.

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням
13:00 Сьогодні

Президента НААН підозрюють у махінаціях з працевлаштуванням

Працівники ДБР повідомили про підозру президенту Національної академії аграрних наук України за незаконне використання бюджетних коштів.

Banner

Інтерв'ю

Banner

ТОП новин за тиждень

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів
20 листопада 2020

0,01% річних — ALFA Smart Agro та провідні банки України оновили умови агрокредитів

Чотири провідні банки України — Raiffeisen Bank Aval, ОТП Банк, ПроКредит Банк та Альфа-Банк — пропонують аграріям фінансування на купівлю продуктів ALFA Smart Agro на більш вигідних умовах.
Агробізнес 4.0 має на увазі масове впровадження кіберфізичних систем у виробництво (промисловість 4.0), обслуговування всіх людських потреб, таких як праця і дозвілля
6 липня 2017

Агробізнес 4.0 і його наслідки для України

Farming 4.0 або Агробізнес 4.0 - нова тема для дискусії в світовому аграрному співтоваристві.

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни
17 лютого 2025

Ціни на зерно в Україні на 17 лютого 2025 року: аналіз та зміни

Станом на 17 лютого 2025 року середньозважені закупівельні ціни на зернові та олійні культури в Україні залишаються відносно стабільними.

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар
14 лютого 2025

Земля в Україні подорожчала: скільки коштує гектар

З липня 2021 року в Україні діє відкритий ринок землі, який дозволяє продавати та купувати земельні паї.

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди
30 травня 2025

Жнива-2025: старт може зміститися через примхи погоди

Жнива озимої пшениці в Україні цього року почнуться з відхиленням від звичних термінів.

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року
10 червня 2025

Україна розвиватиме зрошення сільгоспугідь: ухвалено план до 2050 року

В Україні затверджено "Довгостроковий план розвитку іригаційного комплексу до 2050 року", який має забезпечити збереження родючості земель та підвищення врожайності в умовах зміни клімату та наслід

Banner

Наші партнери