Спецможливості
Новини

Незважаючи на посуху, Мінагрополітики заявляє, що передумов для дефіциту пшениці немає

20.06.2018
1252
Незважаючи на посуху, Мінагрополітики заявляє, що передумов для дефіциту пшениці немає фото, ілюстрація

Попри те, що деякі області на півдні і сході країни ще й досі без опадів, прогноз врожаю залишається на рівні тогорічного - в форматі «60 млн тонн +», пише propozitsiya.com з посиланням на прес-службу Мінагрополітики.

Як відомо, з початку квітня в Україні спостерігалися випадки посухи, однак червневі опади стабілізували ситуацію і вивели більшість областей із зони ризику.

«Так сталося цього року, що Запорізьку область обходили абсолютно всі дощі, їх навіть було менше, ніж на території Херсонщини, де локальні зливи все ж таки відзначалися. Проте це не є абсолютно критичною ситуацією, просто в деяких областях буде отримано менше врожаю ранніх колосових зернових», - зазначила керівник відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяна Адаменко.

 

Однак, за словами першого заступника міністра аграрної політики і продовольства України Максима Мартинюка, з огляду на вдалу зимівлю озимих і запаси весняної вологи, які позитивно вплинули на початок збиральної кампанії, серйозних знижень урожайності зернових не очікується.

«У зв'язку з тим, що опади вже почалися, ми очікуємо, що в загальному підсумку валовий збір ранніх і пізніх зернових буде приблизно на рівні минулого року», - підкреслив заступник міністра.

Виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин зазначив, що загальний обсяг потреби України в зерні - 12-13 млн тонн. З огляду на прогноз Мінагрополітики, приблизно 40 млн тонн - це експортний потенціал.

Зниження врожаю навіть на 2-3 млн тонн жодним чином не вплине на забезпечення внутрішнього ринку зерном.

 

Втім, адекватно розрахувати ціну на зерно можна буде тільки через кілька місяців, коли буде зрозуміла ситуація з урожаєм не тільки в Україні, але і в інших країнах.

Однак нова ціна абсолютно ніяк не впливатиме на можливість виникнення дефіциту.

"Якщо аналогічні процеси будуть у наших сусідів, які конкурують з нами на цьому ринку, якщо посуха охопить половину Росії, якщо будуть величезні проблеми в Казахстані, то це може вплинути на світову ціну на зерно. І тоді дійсно ціна на зерно на внутрішньому ринку може піти за світовою ціною на зерно. А це, в свою чергу, може вплинути на ціну на хліб", - акцентував Пендзин.

Ключові слова: урожай, пшениця, прогноз

Інтерв'ю
Компанія ДП «ТАК» (на ринку — з 2013 р.), яка входила до складу групи компаній «ТАК», знана в Україні як надійний дистрибутор і співорганізатор «Битви Агротитанів».  Віднедавна ДП «ТАК» відокремилася від групи компаній «ТАК» і стала... Подробнее
Нова кліматична політика ЄС і міжнародних організацій викликала занепокоєння широких кіл виробників по всьому світі. Адже вона вимагає закрити цілі галузі. І хоча йдеться передусім про видобуток корисних копалин, енергетику і металургію,... Подробнее

1
0