Спецможливості
Новини

Названо основні проблеми, які гальмують розвиток аграрного сектору

02.05.2019
1068
Названо основні проблеми, які гальмують розвиток аграрного сектору фото, ілюстрація

Попри досягнуті успіхи, Україна відстає від розвинених країн за рівнем продуктивності праці у сільському господарстві. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин за підсумками засідання Ради. Про це пише propozitsiya.com з посиланням на finance.ua.

«Україна має в своєму розпорядженні 30% світового чорнозему. Це надзвичайно сильна відправна точка для подальшого розвитку сільського господарства. Думаю, воно, як і раніше, буде однією з найважливіших галузей української економіки. Причому сектори, пов’язані із сільськогосподарською галуззю — переробка, торгівля, постачання сировини — теж мають великий потенціал», — зауважив Данилишин.

Данилишин зазначив три групи інновацій:

  • організаційно-технічні (точне землеробство, М2М-рішення і «худе виробництво»),
  • фінансово-логістичні та виробничі системи пірингового кредитування).
  • платформи для електронної комерції.

Однією з найсерйозніших проблем для дрібних і середніх українських агрогосподарств є доступність кредитів.

«Деякі банки готові кредитувати дрібних і середніх фермерів. До речі, така ситуація не унікальна – на цю проблему наражаються невеликі селянські господарства в багатьох країнах. Один з варіантів вирішення — пірингове кредитування. Системи пірингового (англ. Peer — to — peer — мережа) кредитування сільгоспвиробників усувають посередників у вигляді, наприклад, фінорганізацій, безпосередньо пов’язуючи кредиторів і позичальників», — додав він.

Суттєва проблема українських сільгоспвиробників — недостатність складських приміщень і нерозвиненість ринкової інфраструктури. Для її вирішення потрібні платформи електронної комерції.

Інтерв'ю
Малі запаси вологи та відсутність опадів в період березень-квітень формують певні обмеження для вирощування даної культури. Так, на 10 квітня ц. р. залежно від типів грунтів, у південних регіонах, запаси вологи складали в метровому шарі 60... Подробнее
Останніми роками різко почастішали нотифікації на українське зерно — скарги від іноземних покупців на наявність у ньому карантинних організмів. Фахівці стверджують, що таку ціну Україна платить за існуючу схему поборів з експортерів, які... Подробнее

1
0