Спецможливості
Новини

На Миколаївщині потребують утилізації 166 тонн прострочених пестицидів

09.07.2018
1299
На Миколаївщині потребують утилізації 166 тонн прострочених пестицидів фото, ілюстрація

У Миколаївській області налічується приблизно 166 тонн прострочених пестицидів, на їхню утилізацію потрібно близько 4 млн грн, при цьому Державний фонд охорони навколишнього природного середовища не поспішає фінансувати ці роботи, пише propozitsiya.com з посиланням на "Інше ТБ".

Про це розповів виконуючий обов'язки начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської облдержадміністрації Дмитро Мац: "Це одна з найгостріших екологічних проблем, що визначено екологічним паспортом регіонального доповіді про стан навколишнього середовища Миколаївської області. Раз на два роки проводиться інвентаризація непридатних пестицидів, які залишилися в області після централізованого вивозу. На 2017 рік їх налічується 166 тонн, з них 120 тонн - залишки залізобетонних контейнерів, півтори тонни - забруднений ґрунт, що знаходяться на території чотирьох районів: Арбузинського, Врадіївського, Первомайського, Вітовського. До утилізації районні адміністрації забезпечують безпечне зберігання цих залишків. Щороку ми робимо запити до Державного екологічний фонду на утилізацію цих пестицидів. На разі необхідно приблизно 4 мільйони гривень. гроші, на жаль, не виділялися з 2013 року ".

Окремо він назвав ще одну обставину, яка ускладнює утилізацію пестицидів. "В Україні на сьогоднішній день немає ліцензованого виробництва і потужностей по утилізації пестицидів. Єдине житомирське підприємство «Еко Нова», що має потужності, без ліцензії, вона анулюється, а проблема знаходиться в судах. Також є підприємства, які перезавантажують пестициди в безпечні контейнери, але це тимчасове вирішення питання, актуальною залишається повна утилізація, - повідомив Дмитро Мац.

Також він розповів, що обласна влада має намір звертатися за фінансуванням в обласний екологічний фонд.

Нагадаємо, український ринок пестицидів на чверть контрафактний. Частка контрафактної продукції на світовому ринку пестицидів становить близько 15%, а в Україні доходить до 25%.

Відповідно до Міжнародного кодексу поведінки в питаннях управління пестицидами (ФАО), саме уряди країн повинні забезпечити екологічно безпечний спосіб обробки та утилізації небезпечних пестицидних відходів, що відповідає національним і регіональним нормам, відповідним міжнародним стандартам і багатонаціональним екологічним угодам, зокрема - Базельської конвенції.

Інтерв'ю
Керманичі вітчизняного АПК із високих трибун часто стверджують, як важливо розвивати малі й середні підприємства, сімейні ферми, запроваджувати переробку, та запевняють у всебічній підтримці таких виробників. Чи є підґрунтя в подібних... Подробнее
Як товарне кредитування з відстрочкою платежу та з можливістю розрахунків вирощеним врожаєм допомагає українським фермерам утриматися на ногах і стабілізувати фінансове становище своїх господарств Українське представництво... Подробнее

1
0