Спецможливості
Новини

Мексика диверсифікує джерела імпорту пшениці

30.10.2017
1969
Мексика диверсифікує джерела імпорту пшениці фото, ілюстрація
Мексиканські борошномели, історично найбільші покупці американської пшениці, замовили вже другу партію зерна з Аргентини, не чекаючи прибуття першої, обсяг якої становить 30 тис т

Мексиканські борошномели, історично найбільші покупці американської пшениці, замовили вже другу партію зерна з Аргентини, не чекаючи прибуття першої, обсяг якої становить 30 тис т. Вона має дійти наприкінці грудня. Крім того, вивчаються можливості імпорту зерна з Австралії, Німеччини й Польщі, повідомляє propozitsiya.com за результатами моніторингу закордонних ЗМІ.

Тлом події є небезпека перегляду угоди про Північноамериканську зону вільної торгівлі (НАФТА) з боку США і погіршення двосторонніх американсько-мексиканських відносин.

Ця інформація вже викликала занепокоєння у фермерських колах у США, адже обсяг експорту тільки зерна і сої з цієї країни до Мексики становить $6,6 млрд., а в фізичних обсягах імпорт пшениці за останній сезон склав близько $3 т.

Мексиканські урядовці наголошують на важливості позбутися залежності від поставок зі США і розширити обсяги закупівель з інших країн.

«Мексиканський уряд продовжує висвітлювати свої зусилля з диверсифікації джерел поставок зернових і олійних», - визнають у представництві Міністерства сільського господарства США в Мехіко.

Разом з тим представництво вважає, що зміна напрямків закупівель продиктована економічними причинами, а саме більш конкурентними цінами на пшеницю з Південної Америки. І справді, перші спроби відкриття мексиканського ринку для аргентинської пшениці були здійснені 3 роки тому, що погіршення відносин зі США.

І справді, аргентинська пшениця за нинішньої ціни 185 $/т найдешевша з-поміж усіх можливих варіантів, якщо не брати до уваги чорноморську по 178 S/т на FOB.

Австралійська пшениця на умовах FOB у місцевих портах коштує 210-215 S /т, німецька на умовах FOB Гамбург – 198. Американська пшениця з 11,5% протеїну в портах Мексиканської затоки коштує 214 $/т.

Представництво міністерства сільського господарства США в Мехіко вважає, що поставки американської пшениці продовжуватимуться незалежно від того, чи продовжить існування НАФТА. З іншого боку, там визнають, що приватний сектор занепокоєний майбутнім угоди про вільну торгівлю: «Мексиканські тваринники активно шукають альтернативні джерела поставок, якщо їхні закупівлі кукурудзи в США будуть обмежені».

Кореспонденти propozitsiya.com запитали у українських аналітиків, чи шанси виходу українського зерна на ринок Мексики у зв’язку з цією ситуацією. Марія Колесник, керівник аналітичного відділу консалтингової компанії «ААА», вважає, що це не дуже перспективний напрямок для вітчизняного зерна.

«З одного боку американські фермери будуть жорстко протидіяти намаганням Трампа переглянути цю торгову угоду. З іншого боку в регіоні є достатня пропозиція зерна з країн Південної Америки», - пояснила М. Колесник.

Крім того, Україна завжди буде програвати за логістичною складовою в порівнянні із Аргентиною чи Бразилією.

Богдан Малиновський, b.malinovskiy@univest-media.com

Світлана Цибульська, s.tsybulska@ univest-media.com

Ключові слова: пшениця, Мексика

Інтерв'ю
Андрій Кожухар, генеральний директор компанії «Самміт-Агро Юкрейн»
Аграрне життя нашої країни, як і будь-яке життя, дуже насичене та наповнене різними подіями. Цей рік виявився драматичним, але в той же час військові події стали каталізатором потужних бізнес-процесів, відкрили надздібності аграрних... Подробнее
Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро»
Від успішного менеджера до засновника бізнесу. Володимир Сисоєнко — засновник, керівник компанії «Нор-Ест Агро» разом із норвезьким інвестором створив команду однодумців, які цінують та люблять сільське господарство. Компанія є надійним... Подробнее

1
0