Спецможливості
Новини

Цибуля — єдина складова «борщового набору», яка подорожчала на початку грудня

06.12.2019
691
Цибуля — єдина складова «борщового набору», яка подорожчала на початку грудня фото, ілюстрація

Цибуля — єдина складова «борщового набору», яка дорожчає на початку грудня, зазначає департамент «Аналітика» ОРСП «Шувар», найбільшого в Західному регіоні України гуртового ринку, розташованого у Львові.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на «Шувар».

«На фоні впевненого зниження ціни на моркву і картоплю та відносної стабільності цін на капусту і буряк, цибуля тільки за перші чотири дні грудня додала у вартості 5-7%. Цікавим є і те, що ціни на цибулю суттєво відрізняються в розрізі регіонів, тоді як вартість інших овочів «борщового набору» майже однакова по всій країні»,— коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник департаменту «Аналітика» ОРСП «Шувар».

За словами пані Гетьман, фермери Херсонщини сьогодні пропонують цибулю по 4,8-5,5 грн/кг (0,19-0,22 EUR/кг), а оператори ринку «Шувар» у Львові продають цибулю по (6,5-7,0 грн/кг 0,25-0,27 EUR/кг). Зростання цін обумовлене стабільним експортним попитом на цибулю.

Серед головних зовнішніх покупців — Молдова, Румунія та Польща. Але оператори ринку «Шувар», зазначають, що внутрішній попит на якісну цибулю сьогодні теж є вищім за її реальну пропозицію.

Від початку липня на майданчику ОРСП «Шувар» було продано майже 12,5 тис. тонн цибулі нового врожаю.

На відміну від попереднього року майже вся цибуля в цьому сезоні має українське походження.

В тім, слід зазначити, що поточні ціни на цибулю все ще є на 80% нижчими від цін минулого року. 

 

Інтерв'ю
Микола Горбачов, керівник New World Grain Ukraine (Soufflet Group), президент Української Зернової Асоціації
Для успішного ведення агробізнесу мало виростити і зібрати хороший урожай, потрібно ще вміти його продати. Про основні засади роботи зернового трейдингу в Україні propozitsiya.com розповів
Одним із найвідоміших не лише в Україні, а й у всьому світі центрів пшеничної селекції є Миронівка (Київщина), яку недарма називають пшеничною столицею, батьківщиною української озимої пшениці, адже саме тут працює Миронівський інститут... Подробнее

1
0