Спецможливості
Новини

Селяни на Тернопільщині поставили аграріям ультиматум через розбиті дороги

25.03.2021
779
Селяни на Тернопільщині поставили аграріям ультиматум через розбиті дороги  фото, ілюстрація

Село Галущинці Підволочиського району потопає у болоті.

Сільська центральна дорога засипана глиною, яка разом із водою перетворилася у місиво.

Цією дорогою не можуть ходити сільські мешканці, дітям проблематично дістатися до школи. 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на gazeta1.com.

Як кажуть самі люди, виною у всьому є вантажні автомобілі, фури, котрі скорочують шлях через їхнє село.

«На день можна побачити по сім машин і більше. Великі фури, КАМАЗи — все їде через нашу дорогу, яку відремонтували рік тому. Автівки перевозять важкі вантажі і через це дорога нищиться. Ми не можемо ходити по багнюці. Пришла весна і зараз буде найважче. Треба лягти на дорогу, щоб не їздили», — в один голос розповідають мешканці села на Підволочищині.

Селяни підозрюють, що фури, котрі їдуть через Галущинці порушують допустимі норми ваги. Замість 24 дозволених тон, везуть більшу вагу, дорога не витримує і руйнується буквально на очах. Минулого року тут відремонтували 800 метрів дороги, наступний шматок обіцяли відремонтувати згодом, але справа у тому, що тепер ремонту потребує асфальт, який нещодавно поклали.

Мешканці звинувачують у цьому й вантажні автомобілі, котрі їдуть на агропідприємство «Веда», яке спеціалізується на міжнародній торгівлі (кукурудза, пшениця, соняшник). Але директор запевняє, що контроль ваги вантажівок перевіряється і більше дозволеної норми ніхто не возить.

«Ми не хочемо платити штраф, добре розуміємо, що це великі кошти, тому й не ризикуємо. Те, що дозволено ми «насипаємо», більше норми бути не може», — коментує директор ТОВ «Веда» Іван Коваль.

Інтерв'ю
Змінити своє життя та переїхати за кордон, до Європи, мріє зараз чи не кожен українець. Про те, чи настільки позитивним є цей досвід та яким чином будувати свою аграрну стратегію, аби завоювати
Керівник агрохімічної лабораторії з дослідження ґрунтів університету Міссурі-Дельта-Центр Девід Данн
Майбутня урожайність приблизно на 60% залежить саме від родючості ґрунту. Визначити, яких елементів бракує, а яких забагато, допоможе аналіз ґрунту. США як один із світових лідерів у вирощуванні зернових та бобових накопичили великий... Подробнее

1
0