Спецможливості
Досвід господарств

«Контінентал Фармерз Груп» збудувала нове картоплесховище на Львівщині

21.10.2021
3110
«Контінентал Фармерз Груп» збудувала нове картоплесховище на Львівщині фото, ілюстрація

Будівництво нового картоплесховища в селі Чуква (Самбірський р-н, Львівська обл.) завершено. Компанія «Контінентал Фармерз Груп» звела приміщення площею понад 6 тис. м2 для зберігання картоплі чипсових сортів. Інвестиції склали 111,4 млн грн, будівництво тривало 10 місяців.

 

 

 

 

 

 

Георг фон Нолкен«Ідея виникла два роки тому. У цьому сховищі, ми будемо зберігати чипсові сорти картоплі, які підуть на виробництво снеків, чипсів для ринку України.

Це картоплесховище — не просто склад, це високотехнологічний об'єкт. Комплекс оснащений вентиляційним обладнанням нідерландської компанії Mooij Agro, яке дає можливість точно контролювати температуру, вологість та рівні CO2 у картоплесховищі, а також формувати індивідуальні параметри для зберігання будь-якого сорту картоплі.

Нам було важливо зробити все правильно, серйозно інвестувати, створити робочі місця в Чукві. Важливо, що «Контінентал Фармерз Груп» може виробляти сільськогосподарську продукцію на світовому рівні, за всіма показниками якості й не лише з технічної точки зору, а й з точки зору розвитку команди. Нам вдалося зібрати чудовий колектив, і я гордий, що до нас долучилися молоді фахівці», — прокоментував генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен.

Вирощування картоплі — пріоритетний напрям для компанії «Контінентал Фармерз Груп», яка сьогодні є лідером у виробництві бульбоплодів в Україні. На полях підприємства вирощують шість чипсових і 11 продовольчих (столових) сортів. А сорт Фортане, оригінальний посадковий матеріал якого з’явився цього року в Україні, «Контінентал» вирощуватиме для подальшої переробки на картоплю фрі. Загальна площа під картоплею цього сезону становить 1800 га. Зберігається врожай у комплексах із сучасним обладнанням на територіях Тернопільської та Львівської областей, загальна потужність 103 тис. т.

Орест Кравчук«Найбільше ми вирощуємо картоплі чипсових сортів, у 2021 році — 1031 га, столової картоплі — 342 га, насіннєвої — 433 га. На майбутнє ми бачимо потребу в збільшенні площі під посадку чипсової картоплі. У 2022 році планується зайняти під такими сортами до 1300 га.

Ринок чипсових сортів картоплі збільшується, компанія «Контінентал», починаючи з 2021 року, має можливість (і ми це вже робимо) експортувати чипсову картоплю в інші країни, зокрема до Білорусі.

У «Контінетал» є дві найбільші компанії-партнери — PepsiCo і Snack Production (ТМ Lay’s, Chipster’s), ми поставляємо їм чипсову картоплю для переробки.

Велику частку в нас займає столова картопля, ми присутні зі своєю продукцією у більшості мереж супермаркетів України. Також багато уваги «Контінентал Фармерз Груп» приділяє розвитку насінництву картоплі. Тож ми вирощуємо насіння як для власних потреб, так і для клієнтів (компаній-переробників бульбоплодів, приватних фермерських господарств і т.п.)», — розповів Орест Кравчук, керівник кластеру «Картопля» компанії «Контінентал Фармерз Груп».

Окрім вирощування, для компанії «Контінентал» важливе й правильне зберігання врожаю картоплі. У новому картоплесховищі можна помістити понад 16 тис. т бульбоплодів.

Віллем Намменсма«Тут зберігатиметься картопля насипом, на підлозі, підлога вентилюється на кожному квадратному метрі, у такий спосіб картопля висушується і охолоджується. Це картоплесховище має шість секцій, кожна з яких може вмістити близько 2600–2700 т картоплі, залежно від висоти насипу (можна насипати від 4,5 м до 5 м).

Для картоплі головне — утримувати вологу. Якщо бульби зберігати за низької вологості, вона почне в’янути, втрачатиме масу. Тому оптимальна вологість за зберігання має бути на рівні 90–92 %.

Найунікальніша в нашому сховищі — це підлога. Картоплесховище в Чукві — перше в Україні, яке має таку підлогу (з вентиляційними отворами на кожному квадратному метрі). За стандартом вентиляційні канали розташовуються зверху підлоги, але вони займають багато місця і з часом, коли секція заповнюється картоплею, можуть пошкоджуватися. А за нової технології система служитиме довго і врожай зберігатиметься якісно.

Викопану картоплю спершу варто просушити, довести показник вологості до 90–92 %, а далі, щодня, потроху знижувати температуру на 4 °С і поступово довести її до 6–8 °С. Тоді бульба не ростиме і зберігатиметься протягом 10 місяців (від вересня до серпня)», — повідомив керівник з розвитку картопляного напряму Віллем Намменсма.

За словами заступника голови Львівської ОДА Юрія Бучка, Львівщина посідає третє місце в Україні з виробництва картоплі, але зусиллями компанії «Контінентал Фармерз Груп» цю позицію за кілька років можна зрушити до першості. На державному рівні цього року впроваджено програму підтримки картоплярства і близько 6 млн грн виділено на дотації.

Компанія «Контінентал Фармерз Груп» має багато планів на майбутнє, зокрема й в розвитку насінництва картоплі. Наступного сезону на полях підприємства у смт Козова, що на Тернопільщині, з’являться сорти картоплі для насіннєвого ринку. Там планують також збудувати нове картоплесховище, в якому зберігатиметься лише насіннєва бульба. А ще компанія планує зареєструвати власний бренд і реалізовувати врожай продовольчої картоплі в українських торгових мережах під своєю маркою.

 

В. Полевик

Інтерв'ю
ТОВ «Дніпро-99» — це релоковане підприємство. З 1999 року успішно працювало на Херсонщині, там обробляли 200 га землі, вирощували овочеві культури (моркву, редиску, цибулю яру та озиму, столові буряки, коренеплідну селеру, солодкий перець... Подробнее
Федір Шумейко, головний інженер ФГ «Агро Хорс»
Коротка дискова борона Heliodor 9 від LEMKEN – найлегша дискова борона в продуктовій лінійці компанії. Діаметром дисків цього агрегату становить 510 мм. Серед особливостей агрегату слід відмітити його маневреність, технологічність та... Подробнее

1
0