Спецможливості
Досвід господарств

«Контінентал Фармерз Груп» збудувала нове картоплесховище на Львівщині

21.10.2021
3411
«Контінентал Фармерз Груп» збудувала нове картоплесховище на Львівщині фото, ілюстрація

Будівництво нового картоплесховища в селі Чуква (Самбірський р-н, Львівська обл.) завершено. Компанія «Контінентал Фармерз Груп» звела приміщення площею понад 6 тис. м2 для зберігання картоплі чипсових сортів. Інвестиції склали 111,4 млн грн, будівництво тривало 10 місяців.

 

 

 

 

 

 

Георг фон Нолкен«Ідея виникла два роки тому. У цьому сховищі, ми будемо зберігати чипсові сорти картоплі, які підуть на виробництво снеків, чипсів для ринку України.

Це картоплесховище — не просто склад, це високотехнологічний об'єкт. Комплекс оснащений вентиляційним обладнанням нідерландської компанії Mooij Agro, яке дає можливість точно контролювати температуру, вологість та рівні CO2 у картоплесховищі, а також формувати індивідуальні параметри для зберігання будь-якого сорту картоплі.

Нам було важливо зробити все правильно, серйозно інвестувати, створити робочі місця в Чукві. Важливо, що «Контінентал Фармерз Груп» може виробляти сільськогосподарську продукцію на світовому рівні, за всіма показниками якості й не лише з технічної точки зору, а й з точки зору розвитку команди. Нам вдалося зібрати чудовий колектив, і я гордий, що до нас долучилися молоді фахівці», — прокоментував генеральний директор «Контінентал Фармерз Груп» Георг фон Нолкен.

Вирощування картоплі — пріоритетний напрям для компанії «Контінентал Фармерз Груп», яка сьогодні є лідером у виробництві бульбоплодів в Україні. На полях підприємства вирощують шість чипсових і 11 продовольчих (столових) сортів. А сорт Фортане, оригінальний посадковий матеріал якого з’явився цього року в Україні, «Контінентал» вирощуватиме для подальшої переробки на картоплю фрі. Загальна площа під картоплею цього сезону становить 1800 га. Зберігається врожай у комплексах із сучасним обладнанням на територіях Тернопільської та Львівської областей, загальна потужність 103 тис. т.

Орест Кравчук«Найбільше ми вирощуємо картоплі чипсових сортів, у 2021 році — 1031 га, столової картоплі — 342 га, насіннєвої — 433 га. На майбутнє ми бачимо потребу в збільшенні площі під посадку чипсової картоплі. У 2022 році планується зайняти під такими сортами до 1300 га.

Ринок чипсових сортів картоплі збільшується, компанія «Контінентал», починаючи з 2021 року, має можливість (і ми це вже робимо) експортувати чипсову картоплю в інші країни, зокрема до Білорусі.

У «Контінетал» є дві найбільші компанії-партнери — PepsiCo і Snack Production (ТМ Lay’s, Chipster’s), ми поставляємо їм чипсову картоплю для переробки.

Велику частку в нас займає столова картопля, ми присутні зі своєю продукцією у більшості мереж супермаркетів України. Також багато уваги «Контінентал Фармерз Груп» приділяє розвитку насінництву картоплі. Тож ми вирощуємо насіння як для власних потреб, так і для клієнтів (компаній-переробників бульбоплодів, приватних фермерських господарств і т.п.)», — розповів Орест Кравчук, керівник кластеру «Картопля» компанії «Контінентал Фармерз Груп».

Окрім вирощування, для компанії «Контінентал» важливе й правильне зберігання врожаю картоплі. У новому картоплесховищі можна помістити понад 16 тис. т бульбоплодів.

Віллем Намменсма«Тут зберігатиметься картопля насипом, на підлозі, підлога вентилюється на кожному квадратному метрі, у такий спосіб картопля висушується і охолоджується. Це картоплесховище має шість секцій, кожна з яких може вмістити близько 2600–2700 т картоплі, залежно від висоти насипу (можна насипати від 4,5 м до 5 м).

Для картоплі головне — утримувати вологу. Якщо бульби зберігати за низької вологості, вона почне в’янути, втрачатиме масу. Тому оптимальна вологість за зберігання має бути на рівні 90–92 %.

Найунікальніша в нашому сховищі — це підлога. Картоплесховище в Чукві — перше в Україні, яке має таку підлогу (з вентиляційними отворами на кожному квадратному метрі). За стандартом вентиляційні канали розташовуються зверху підлоги, але вони займають багато місця і з часом, коли секція заповнюється картоплею, можуть пошкоджуватися. А за нової технології система служитиме довго і врожай зберігатиметься якісно.

Викопану картоплю спершу варто просушити, довести показник вологості до 90–92 %, а далі, щодня, потроху знижувати температуру на 4 °С і поступово довести її до 6–8 °С. Тоді бульба не ростиме і зберігатиметься протягом 10 місяців (від вересня до серпня)», — повідомив керівник з розвитку картопляного напряму Віллем Намменсма.

За словами заступника голови Львівської ОДА Юрія Бучка, Львівщина посідає третє місце в Україні з виробництва картоплі, але зусиллями компанії «Контінентал Фармерз Груп» цю позицію за кілька років можна зрушити до першості. На державному рівні цього року впроваджено програму підтримки картоплярства і близько 6 млн грн виділено на дотації.

Компанія «Контінентал Фармерз Груп» має багато планів на майбутнє, зокрема й в розвитку насінництва картоплі. Наступного сезону на полях підприємства у смт Козова, що на Тернопільщині, з’являться сорти картоплі для насіннєвого ринку. Там планують також збудувати нове картоплесховище, в якому зберігатиметься лише насіннєва бульба. А ще компанія планує зареєструвати власний бренд і реалізовувати врожай продовольчої картоплі в українських торгових мережах під своєю маркою.

 

В. Полевик

Інтерв'ю
Директор фірми "Скок Агро" Сергій Скок
Керівник стартапу, у якого вже з’явилося двоє конкурентів, - про важливість моніторингу ущільнення грунту, еволюцію методів вимірювання ущільнення і боротьбу з останнім.    - Ваш стартап «Скок Агро» зосередився на вдосконаленні методів... Подробнее
За використання сучасних засобів захисту рослин найбільшої їхньої ефективності вдається досягти лише за строго виконання трьох основних умов: правильного вибору препарату, оптимальних термінів внесення та чіткого дотримання технології... Подробнее

1
0