Спецможливості
Новини

Кожна друга гривня за добрива перераховується до Росії - експерт

08.12.2016
1115
Кожна друга гривня за добрива перераховується до Росії - експерт фото, ілюстрація
За оцінками Ostchem, ємність ринку азотних добрив у 2016 р. зросте на 8% – з 1,37 млн т до 1,48 млн т (у діючій речовині натрію). При цьому російський імпорт азотних добрив за підсумками 2016 р. збільшиться до 51% з 31%

Частка російського імпорту на українському ринку азотних добрив за підсумками 2016 р. зросте з 31% до 51%. Про це повідомила директор з маркетингу, стратегічного аналізу і планування Ostchem Марія Беззубова під час робочої наради з українськими аграрними асоціаціями, пише propozitsiya.com.

За оцінками Ostchem, ємність ринку азотних добрив у 2016 р. зросте на 8% – з 1,37 млн т до 1,48 млн т (у діючій речовині натрію). При цьому російський імпорт азотних добрив за підсумками 2016 р., за словами М.Беззубової, збільшиться до 51% з 31%. "Тренд дуже зрозумілий: половину українського ринку займуть російські добрива. Це означає, що кожна друга гривня за закуплені добрива перераховуватиметься російським виробникам. При цьому за рік обсяг виробництва цієї продукції впаде на 34%", - зазначила вона.

В Ostchem сподіваються, що Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі (МКМТ) відреагує відповідним чином на експансію російських виробників на ринок країни.

МЕРТ має всю статистику зі структури імпорту, про падіння обсягів виробництва українських заводів. Відповідні листи прем'єру і міністру написані. Якщо не введуть захисні мита, Фонду з безробіття доведеться підраховувати, як ряди безробітних поповнять тисячі людей, – резюмувала М.Беззубова.

Нагадаємо, Міністерство економічного розвитку і торгівлі України пропонує встановити мита на азотні добрива походженням з Російської Федерації в розмірі до 18,8-31,8%.

Ключові слова: добрива, азотні добрива

Інтерв'ю
Саме з цукрових буряків розпочався довгий та успішний шлях KWS, як провідної компанії в галузі селекції рослин. KWS щорічно інвестує приблизно 19 % власного обороту в дослідження та селекцію і єдина, яка таким чином вкладає гроші саме в R... Подробнее
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0