Спецможливості
Новини

Як Covid-19 вплине на продовольство і сільське господарство у світі?

02.05.2020
1056
Як Covid-19 вплине на продовольство і сільське господарство у світі? фото, ілюстрація

Чи матиме Covid-19 негативний вплив на продовольчу безпеку?
У найближчі тижні і місяці глобальна продовольча система піддаватиметься численним випробуванням. У квітні-травні очікуються перебої у постачанні продовольства.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на fakty.com.ua.

На сектори сільського господарства, рибальства та аквакультури особливо впливають обмеження у сфері туризму, закриття ресторанів і кафе, призупинення харчування дітей у школах.

У будь-якому випадку, найбільше постраждають найбідніші та найуразливіші верстви населення – мігранти, переселенці і ті, хто постраждав у результаті конфлікту.

Країни, які перебувають у затяжній кризі, також стикаються з недостатнім інвестуванням у сферу охорони здоров’я, що призводить до збільшення наслідків пандемії.

Як пандемія впливає на глобальну економіку?
По-перше, будь-яке потрясіння в Китаї має набагато серйозніші наслідки для світової економіки, оскільки його економіка забезпечує 16% загальносвітового валового внутрішнього продукту.

По-друге, зміни поставок через захворюваність та смертність, обмеження мобільності, зростання витрат на ведення бізнесу через обмеження поставок і більш жорстку кредитну політику призведуть до зниження економічного зростання або економічної рецесії.

По-третє, попит знизиться через більшу невизначеність, посилену запобіжну поведінку, стримування зусиль та зростання фінансових витрат, що знижують можливість витрачати кошти.

Також спостерігається значна девальвація валютного курсу щодо долара США, що вплине на країни, які залежать від імпорту.

Які рекомендації щодо пом’якшення наслідків пандемії?
1. Країни повинні задовольняти негайні потреби у продовольстві серед вразливого населення.
Наприклад, скоригувати та розширити програми соціального захисту, підтримати програми шкільного харчування, щоб продовжувати його доставку навіть тоді, коли школи закриті.

2. Країни повинні покращити програми соціального захисту.
Це може передбачати, зокрема, збільшення соціальної фінансової допомоги для тих, хто вже її отримує – у вигляді одноразової виплати або періодичні виплати для задоволення першочергових потреб сімей, а також вливання коштів у сільськогосподарський, рибний та сектор аквакультури, наприклад, через дотації.

3. Країни повинні підвищити ефективність своєї діяльності та намагатися зменшити витрати, пов’язані з торгівлею.

До таких заходів, зокрема, належать:

  • зменшення харчових відходів та втрат;
  • відмова від нецільових субсидій для споживачів продовольства;
  • зменшення обмежень щодо використання запасів;
  • зниження тарифів на імпорт;
  • тимчасове зменшення ПДВ та інших податків;
  • за необхідності – перегляд податкової політики щодо імпортних товарів, щоб компенсувати потенційне зростання витрат (через девальвацію валюти) та оцінити потенційні наслідки девальвації валюти.

Інтерв'ю
Наразі багато країн світу шукають спосіб, як поліпшити екологічні умови та знайти нові джерела енергії. Одним із рішень цієї глобальної проблеми є вирощування унікального дерева, яке вже відоме у всьому світі під назвою «павловнія». Це... Подробнее
Заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААНУ Олександр Ярещенко
Чимало аграріїв шукає щось, на чому можна було б заробити великі гроші. Частина з них з цією метою шукає щось таке, чим би ще мало хто займався, принаймні в промисловому масштабі. Тож інтерес значної частини аграрної громадськості був... Подробнее

1
0