Спецможливості
Новини

Через низький експорт австралійської пшениці імпортери закупляють українську

24.01.2020
967
Через низький експорт австралійської пшениці імпортери закупляють українську фото, ілюстрація

В Австралії очікується різке скорочення врожаю пшениці. На сьогодні оцінки становлять від 14,5 до 15 млн т, тоді як раніше виробництво було на рівні 22-23 млн т. Іноді відмітка досягала і 35 млн т, поділився аграрний експерт Олег Левченко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на UkraineFood.org.

За його словами, зерно буде високобілковим і матиме невисоку натуру.

«Країна в грудні експортувала майже 2 млн т культури. До кінця січня звідти відправлять 2-3 млн т. Всього планується вивезти близько 8 млн т з 15 млн т. Це набагато менше, ніж раніше», – зазначив він.

Левченко каже, що втрати в обсягах пшениці вдарять по традиційним для Австралії ринках: Філіппінах, Індонезії, Японії, Китаю, Тайваню, В’єтнаму.

«Ці країни перестрахувалися. Наприклад, з України вже до кінця місяця поїде 16 млн т культури. До травня вивеземо ще 3-4 млн т», — додав він.

Експерт повідомив, що збирати урожай в Австралії закінчать до кінця січня. У квітні аграрії почнуть сіяти ячмінь, у травні-червні — пшениці.

«Досить два-три тижні дощів і ситуація зміниться на краще. Якщо їх не буде, то це обернеться катастрофою. У разі наявності вологи фермери будуть спостерігати за вегетацією. Процес покаже, що буде в наступному сезоні», – спрогнозував Левченко.

Також він навів дані по ячменю. За його словами, урожай культури склав приблизно 9,3 млн т. Експортовано 0,8 млн т, тоді як в середньому австралійці продають за кордон близько 3,5 млн т, зокрема, в Китай і Японію.

 

Ключові слова: пшениця, урожай, експорт

Інтерв'ю
В успіху спільної праці компанії зазвичай вагома частка належить її очільникові й натхненнику, який зміг згуртувати команду однодумців, націлених на досягнення бажаного результату. Таким є Ярослав Чабанюк — людина, добре знана в широких... Подробнее
Співзасновники компанії Андрій Марійчин та Олексій Голуб.
«НОВИЙ ЕЛЕВАТОР» свою діяльність розпочав 12 років тому із надання послуг сушіння зерна на обладнанні відомих іноземних виробників. Особливістю роботи цієї компанії, її підходів до роботи, було використання в якості палива для отримання... Подробнее

1
0