Спецможливості
Новини

ФАО не знайшла доказів поширення COVID із продуктами харчування

20.11.2020
793
ФАО не знайшла доказів поширення COVID із продуктами харчування фото, ілюстрація

Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО) не знайшла переконливих доказів поширення коронавірусу з продуктами харчування.

Заявив головний економіст ФАО по продовольству і сільському господарству Максімо Тореро Каллен.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на reuters.

«Немає серйозних доказів того, що коронавірус поширюється через торгівлю продуктами харчування. Подібні повідомлення «необхідно звести до мінімуму», — сказав він.

Представники організації і раніше відзначали, що не розглядають виробництво продуктів харчування в країнах-постачальниках як джерело коронавірусу.

Однак саме з такими звинуваченнями виступив Китай, заявивши, що нібито виявив вірус на упаковці продуктів з 20 країн, включаючи німецьку свинину, бразильську яловичину й індійську рибу.

Слідом за цим Китай почав масове тестування імпортованих харчових продуктів. Країни-імпортери розцінюють таку поведінку як агресивну, а введення тестування називають «необгрунтованим торговим обмеженням».

Більш того, таблоїд Global Times, що підтримується правлячою Комуністичною партією Китаю, припустив, що присутність коронавірусу в імпортованих продуктах харчування підвищує ймовірність того, що він не виник у місті Ухань, який, як багато хто вважає, а, можливо, прибув із-за кордону.

Разом з тим, будь-яких офіційних доказів, даних лабораторних досліджень від Китаю отримати не вдалося.

Зокрема, про це говорить Міністерство сільського господарства Бразилії. У серпні його представники вирушили в китайське місто Шеньчжень після того, як там виявили сліди коронавірусу на курячих крильцях бразильського виробництва. Влада не змогла надати інформацію про те, що виявили вони активний вірус.

«Останні обмеження Китаю на імпорт харчових продуктів COVID-19 не засновані на наукових даних і загрожують порушити торгівлю», — підтверджують в USDA.

З ним згодна і Всесвітня організація охорони здоров'я: ні продукти харчування, ні упаковка не є відомими шляхами передачі вірусу.

Інтерв'ю
Посівам сільськогосподарських культур в Україні шкодять близько 700 видів бур’янів. Усього некультивованих рослин у нашій державі налічується понад 3500 видів. Бур’яни «паразитують» у посівах культур, пригнічуючи їхній потенціал і знижуючи... Подробнее
Ірина Кухтіна
Про необхідність об’єднання виробників ягід, левова частка яких в Україні вирощується одноосібниками й домогосподарствами, говорять уже давно. Минулого року така асоціація – «Ягідництво України» - була зареєстрована. Редакція вирішила... Подробнее

1
0